Одлично петочно освежување: Наједноставниот рецепт за коктел од кафе

Зошто да не се почестите со малку поинакво кафе кое ќе внесе промена во вашето секојдневие?

Кафе, виски и цимет: Совршен коктел за крај на работната недела

Освежете се и наполнете се со енергија за викендот

Ирско кафе какво што не сте пробале досега

И никогаш повеќе нема да го заборавите...

Сицилијано: Одличен кафе коктел за загревање пред излегување

Ако не можете да одлучите дали сакате да ја завршите работната недела со кафе или амаро, направете комбинација од двете

Совршен летен пијалак: Коктел од лубеница

Кога надвор е премногу топло, а вам ви е потребен брз и ладен пијалак, тогаш овој суперлесен коктел е вистинскиот погодок за вас.

Леден ирски кафе коктел

Ледено задоволство кое ќе ви ја стопли душата

Леден кафе коктел: Темна месечина

Ледено-освежителен пијалак

Кафе Барбадос

Едноставен и вкусен кафе коктел

6 коктели со вотка кои мора да ги пробате за празниците

Дали сте љубители на руската ракија? Ова се 6 идеи за коктели со вотка за забавите на претстојните празници.
Датум: 20 дек 2014
, Автор:

Коктел за празнична детоксикација

По празниците ова е тоа што му треба на организмот...