Ламборгини Авентадор Џеј – досега невидено уметничко дело од автомобил

Крајно неописливо искуство на моќ и динамика, а какво поинаку би било возењето со повеќе од 300 км на час...
Датум: 19 Mar 2012
, Автор:

Фантастично тјуниран „Audi Spyder“

Најимпресивен дел од автомобилот е модифицираниот V10 мотор кој располага со моќност од 552 коњски сили.

Новиот неодолив модел на Пагани

Дами и господа, во продажба официјално е пуштено новото „Пагани Хуаира“. „Хаирата“ е новиот предводник на италијанскиот производител на спортски автомобили...

Мебел направен од карбонски влакна

Овој необичен мебел е направен од Питер Дондерс од Белгија. Неговите модели C-Bench и C-Stone изгледаат како 3-D шкрабаници, на кои можете да седите и лежите...
Датум: 20 Oct 2010
, Автор: