5 деловни лекции што можете да ги научите од коцкањето

Коцкањето е порок и не треба да се практикува, но постојат неколку важни бизнис лекции што можете да ги научите од него.

Зошто казината прават толку голем профит?

Коцкањето е многу профитабилен бизнис. Ако се знаат следните 3 факти, не е чудно да се сфати зошто.

Како една луда бабичка го прославила 103-от роденден?

Ивилин Котман наполнила 103 години оваа година и решила да го прослави нејзиниот роденден на еден интересен начин: да појде на коцкање во казино, да се нагости во бифе кое ја нуди услугата „изеди колку што можеш“ и да си стави тетоважа!

10 неверојатни работи што би можеле да ги направите за 24 часа

Проверете што сè може да се направи за едно деноноќие...
Датум: 19 Dec 2012
, Автор:

Макао – азискиот Лас Вегас

Совршена дестинација за туристите кои трагаат по незаборавен одмор...
Датум: 24 Jul 2012
, Автор:

„Лудата“ архитектура на Сингапур и несекојдневните уживања во неа

Луда забава на врвот од казино-хотелот Марина Беј сендс - дел од гостите пливаат во базенот на 57-от кат...
Датум: 30 Jan 2012
, Автор: