10 урнебесни љубовни кавги кои ќе ве насмеат до солзи

Заедничкиот живот честопати предизвикува кавги во врска со некои мали и навидум неважни работи.

Тест: Начинот на кој реагирате во ненадејни ситуации открива каков став заземате при кавга

Овој тест ќе ви овозможи да одредите како пристапувате кога доаѓа до кавга помеѓу вас и некоја блиска личност.
Датум: 01 Nov 2015
, Автор:

5-те љубовни маани на секој хороскопски знак

Секој од нас има маани, а доколку ги знаете оние на вашиот партнер, можете да спречите тие да предизвикаат поголем проблем во вашата врска.
Датум: 17 Oct 2014
, Автор:

Како културното однесување и добрите манири ја јакнат вашата врска?

Еве како добрите манири помагаат во градењето на стабилна и долготрајна љубовна врска.
Датум: 23 Sep 2014
, Автор:

Што да очекувате на овој петок 13-ти?

Оваа година, петок 13-ти се паѓа на полна Месечина, па според астролозите, тоа ќе биде причина за многу неволји и несреќи.
Датум: 10 Jun 2014
, Автор:

Најлошите љубовни комбинации во астрологијата

Иако успехот на врската најмногу зависи од тоа колку ќе се потрудите, љубовната комбинација од некои знаци едноставно е осудена на постојана борба за опстанок.
Датум: 16 Apr 2014
, Автор:

10 работи кои мажите не ги забележуваат кај жените

Ова се 10 работи кои мажите најчесто не ги забележуваат кај жените, и кои неретко се причинители за многу кавги.
Датум: 22 Feb 2014
, Автор:

Отишол во затвор за да побегне од жена му

Италијански престапник кој бил осуден на домашен притвор, побарал да го префрлат во вистински затвор, зошто не можел веќе да го поднесе животот со неговата сопруга.

4 работи кои ги нервираат сите мажи во врска

Доколку сакате да ги избегнете лошите кавги со вашиот партнер, добро размислете за вашите реакции. Ова се четири ситуации кои ги излудуваат машките во врска.

5 ситници кои можат да ви ја уништат врската

Доколку сакате да си го зацврстите односот со вашиот партнер, поработете на следниве работи.

12 алармантни знаци дека сте во лоша љубовна врска

Ова се 12 предупредувачки знаци дека сте во лоша и нездрава љубовна врска која ви нанесува штета.
Датум: 20 Sep 2013
, Автор:

Кога е вистинското време да почнете да живеете заедно?

Заедничкото живеење пред брак може да значи само две нешта: или работите ќе тргнат сосема наопаку или ќе се убедите себеси дека тој/таа е вистинската личност за вас...
Датум: 26 Jul 2013
, Автор:
12