5 легитимни причини да јадете повеќе маснотии

Во продолжение следуваат 5 причини зошто треба да го зголемите консумирањето на добрите маснотии.

7 грешки во исхраната што можат да предизвикаат силни главоболки и мигрени

Вашата исхрана исто така може да влијае на вашето расположение.

Што претставува алкалната диета и дали навистина функционира?

Денес постојат толку многу диети и режими на исхрана што е навистина тешко да одлучите кој план е најдобар за вас, а кој е неефективен (па дури и опасен).

Исхраната на кралицата Елизабета со којашто го одржува своето неверојатно здравје

Два пати недело, кралицата добива листа со предлози за оброци и ги бележи оние што ги сака. Па, кои опции се наоѓаат на листата?

Ново истражување открива што се случува со нашиот мозок кога консумираме премногу сол

Одамна се смета дека премногу сол е лошо за телото, но новите истражувања покажале дека таа штети на повеќе работи освен на вашето срце и крвен притисок.

Трикови и совети од професионални балерини за совршена линија

навиките за јадење на балерините сепак не се толку ригорозни. Погледнете некои од нивните совети и трикови.

Дали веганството ќе стане тренд во 2018-та година?

Сè повеќе и повеќе луѓе се одлучуваат за овој начин на исхрана. На некои целта им е да го подобрат своето здравје, а други пак сакаат да ја заштитат природата.

Тајни за исхраната од дерматолог кои ќе ја направат вашата кожа совршена

Сите ние, особено девојките, купуваме стотици разни производи за убавина кои се надеваме дека ќе ни помогнат да ја имаме совршената кожа.

Дали сте знаеле дека најверојатно внесувате премногу протеини?

Според најновите истражувања, најверојатно внесувате 2 пати повеќе протеини одошто ви требаат за еден ден.

5 начини да ја подобрите дигестијата и да го изгубите вишокот килограми

Кога се прејадувате и кога консумирате храна која е тешка за преработување, вашиот дигестивен систем забавува и отпадот од храната останува заробен во вашето тело.

Што ќе се случи со вашето тело и самодоверба доколку станете вегани?

Секогаш ќе постојат поделени мислења околу веганството, но доколку сакате да внесете промена во вашиот живот, треба да ги имате предвид придобивките во кои уживаат веганите.