Еве зошто не треба да ги чувате тампоните во бањата, но ниту во чантата

Памукот може да биде добра подлога за развој на вагинални инфекции.

Внимавајте на овие „совети“ за вашата вагина

Жените може да добијат многу погрешни совети за нивното здравје од Јутјуб.
Датум: 17 May 2017

5 видови долна облека која може да биде лоша за вашето здравје

Кога станува збор за долната облека, навистина постојат удобни и привлечни модели, но сепак треба да внимавате при нејзиниот избор.

Најмоќниот природен антибиотик што ја убива секоја инфекција во вашето тело

Во денешно време сите сме посклони на инфекции и болести, но дали некогаш сте се запрашале што правеле луѓето во античките времиња за да се заштитат и да останат здрави?

Гинеколозите откриваат 3 причини зошто не смеете да седите во мокри костими за капење

Во услови коишто ја зголемуваат влажноста на кожата и на слузокожата, како што во овој случај е мокриот костим за капење, може да дојде до појава на инфекции во интимните делови, особено во надворешниот дел и на матката.

Неверојатните моќи на лимоновото масло

Решение за скоро сите наши проблеми...
Датум: 14 Mar 2016

4 видови инфекции кои може да се појават на кожата под градите

Најверојатно не гледате често што се случува на кожата под градите, барем не додека не се појави некој проблем.

6 правила за долната облека според кои треба да живее секоја жена

Ако ги почитувате овие правила сигурно ќе го намалите ризикот од инфекции и ќе го зачувате вашето репродуктивно здравје.
Датум: 23 Aug 2015

Кондоми кои ја менуваат бојата кога се во допир со инфекции

Група научници од академијата „Исак Њутн“ во Есекс, Источна Англија, измислиле презервативи кои ја менуваат бојата кога ќе дојдат во контакт со сексуално преносливи инфекции.

10 најчести грешки при користењето на тампоните

Тие ни овозможуваат да носиме лесна облека, па и да се капеме во море, наместо да седиме по шорцеви во сенка. Но, при користењето на тампоните жените неретко прават и грешки кои можат да им го загрозат здравјето.
Датум: 13 May 2015
, Автор:

Ве боли додека имате секс? Еве кои може да се причините

Сексот би требало да претставува нешто на што би требало подеднакво да му се радуваат и мажите и жените. Но, ако се појавува болка, нема уживање во оваа активност.
Датум: 10 May 2015
, Автор:
12