Интервју што ќе ви ги отвори очите: Џим Кери ја открива вистината за неговата битка со депресијата

Кери го споделил неверојатното откровение до кое дошол после години слава.

14-те најлоши интервјуа за работа

Сигурно сакате вашето интервју за работа да помине совршено. Внимавате како ќе изгледате и внимателно размислувате пред да кажете нешто. Но, понекогаш работите не одат по план...

12 стратегии со чија помош побрзо и полесно ќе пронајдете работа

Интервјуто за работа е првата станица до вашето ново работно место.

5 модни комбинации за поголема самодоверба на интервју за работа

Ви предлагаме неколку модни комбинации кои ќе ја подигнат вашата самодоверба и ќе направат да изгледате отмено и елегантно.

Како да се облечете за интервју и притоа да ја добиете работата од соништата?

Можеби не знаеме што ќе ве прашаат и што точно ќе бараат од вас, но знаеме како да ви помогнеме да бидете полни со самодоверба и смиреност.

Единственото прашање што секогаш треба да го поставувате на интервјуата за работа

Без оглед на тоа за каква професија станува збор, овој едноставен совет со сигурност ќе ви помогне поуспешно да поминете на интервјуата за работа.

7 едноставни трикови да звучите паметно кога одговарате на тешки прашања

Понекогаш ситуацијата наметнува тешки прашања. Но, не паничете.

9 нешта кои се поважни од CV-то кога аплицирате за работа

Кога сте во потрага по работното место од вашите соништа, треба да размислите за многу нешта.
Датум: 08 фев 2016

Применувајте ги овие техники на работното интервју и сигурно ја добивате работата за која сте аплицирале

Често се случува луѓето да добијат шанса за интервју за работа, но исто така за многумина тоа е и последната станица.

3 моќни комбинации и модни совети кои ќе ви го донесат посакуваното работно место

Интервјуата за работа се ризични кога е облеката во прашање. Тешко е да пронајдете комбинација која го изразува вашиот карактер, а сепак изгледа професионално.

Најчудните прашања кои биле поставени на интервјуа за работа

На Редит овој пат се споделени најчудните прашања кои некои баратели на работа ги добиле кога се соочиле со потенцијалните работодавци. Ова се само дел од нив.