Смешни изјави за мачките кои ќе ви го подобрат расположението

Кучињата имаат сопственици, мачките имаат слуги!

30-годишници ги споделуваат своите каења за 20-тите години

Во ред е ако чувствувате дека сте можеле да направите поразлични избори, но уште подобро е ако успеете да учите од туѓите грешки.

Смешни изјави за работата за одличен почеток на оваа недела

„Животот е страшен, но барем платата е смешна.“

Најсмешните изјави од родителите за справување со нивните најмали

Улогата на родител е тешка, но несомнено и забавна.

9 секојдневни реченици кои треба да престанете да им ги кажувате на луѓето

Постојат речиници кои секојдневно ги користиме, а би требало засекогаш да ги исфрлиме од нашиот речник.

Урнебесни изјави од татковци кои ќе ве насмеат до солзи

Нема ништо лошо одвреме-навреме да се разведрат слатките маки со малку хумор.

Најславните цитати на Елизабет Тејлор

Елизабет Тејлор била една од најгламурозните холивудски ѕвезди и најубавите жени во историјата на филмот.

10 момци кажуваат што навистина мислат за девојките кои се однесуваат како порно ѕвезди во креветот

„Тоа е многу секси, прави да биде уште позабавно во сексот, но сепак треба да се задржи реалноста.“ – Брајан, 30

10-те најдобри изјави на Џенифер Лоренс

Понекогаш смешна, а понекогаш сериозна, Џенифер Лоренс е како постар мудрец заглавен во телото на една млада жена.

Брилијантни изјави од доктор Хаус кои ќе ве потсетат на реалната страна од животот

„Лесно е да го слушате срцето. Пробајте еднаш да го послушате мозокот.“

Љубовта не постои насекаде: 20 алтернативни причини поради кои луѓето стапуваат во брак

„Никогаш не го сакав мојот сопруг. Се венчав со него само затоа што ми е страв да не умрам сама.“

Генијално и практично: Претворете ги овие 11 секојдневни негативни фрази во нешто позитивно

Едноставно кажано, слушањето и користењето позитивен говор може да направи да се чувствувате многу подобро од претходно.