Најчесните личности во хороскопот: Во овие три знаци никогаш не мора да се сомневате

Доколку припаѓате на овие три хороскопски знаци, тогаш сте дел од оние луѓе кои ниту знаат, ниту сакаат да лажат.

Куче сфаќа дека е прелажано и прави израз на лицето кој слатко ќе ве насмее

Кучето Ануко не е импресионирано кога неговата сопственичка Џазмин Милтон се обидела да го измами преправајќи се дека му фрла топче.

Како настанал изразот „Сабајлево станав на лева нога“?

Дали сте забележале дека оваа необична фраза се користи многу често ширум светот?

12 миленици кои не знаеле дека нивните стопани ќе се вратат дома порано

Погледнете ги смешните реакции и изрази на нивните лица.
Датум: 15 Dec 2014
, Автор:

Фотограф го фаќа на слика смешниот израз на луѓето кога пијат шотови

Фотографот Тим Чарлс направил интересна серија фотографии каде се фатени смешните изрази на луѓето кога пијат шотови на екс.
Датум: 22 Oct 2014
, Автор:

Што издава вашето лице според хороскопскиот знак?

Бикот има поглед кој може да ве избезуми, а Ракот освојува таинствено. Еве што откриваат лицата на хороскопските знаци.
Датум: 17 Apr 2014
, Автор:

Луѓе кои секогаш излегуваат исто на фотографии

Овие луѓе си ја имаат извежбано својата идеална фаца за фотографирање и знаат како да си се држат до неа.

Запознајте го Норм, мопсот кој има карактер

Норм е нов хит на Инстаграм. На успешно направените фотографии од страна на неговиот сопственик, јасно се отсликува карактерот кој го има ова кутре :)

Необична црно-бела убавина

Московскиот фотограф Александер Коклов го користи човечкото лице како негово платно, за да креира графички црно-бели илустрации.

Декодирајте ги неговите мисли уште на првиот состанок!

Додека „плакнете очи“ гледајќи во некое згодно момче, истовремено можете да дознаете доста информации за него: каков е неговиот карактер и што навистина чувствува за вас.
Датум: 21 Oct 2010
, Автор: