13 знаци дека на некој начин ги мразите сите луѓе

Дали често ви се случува кога се будите наутро, првата мисла која ќе ви помине низ главата е дека ќе треба цел ден да се справувате со луѓето на работа, дома, во текот на другите активности?

14 видови девојки со кои момците не сакаат да излегуваат на љубовни состаноци

Дури и најочајните момци гледаат да ги избегнат следниве неколку типа девојки.

Науката на приврзаноста: Дали сте сигурни, анксиозни или ги избегнувате другите?

Сите сме програмирани да ги двоиме луѓето и да избираме одредени индивидуи кои ќе ни значат.

Моќна техника од руски психолог: Ако некој започне кавга, еве како да ја избегнете

Познатиот руски психолог Александар Свијаш објаснува како да постапите ако вашиот партнер, пријател, колега, шеф или сосед започне кавга со вас, а вие сакате да ја избегнете.
Датум: 11 ное 2015
, Автор:

Токсични навики кои мора да ги заборавите во дваесеттите

Во дваесеттите повеќе не сте адолесцент и треба да ги исфрлите навиките кои го „трујат“ вашиот живот.

Немојте да ги помешате, траумата не е исто што и лошото искуство

Постојат настани и ситуации кои се трауматични за секого од нас, нè погодуваат длабоко, лично, органски, се сместуваат длабоко и остануваат таму...

Стратешки планови: 9 лукави начини на кои жените избегнуваат да имаат секс со вас

Погледнете ги следниве мудро смислени изговори кои ќе ви помогнат подобро да го сфатите нивното однесување...

Девојки, избегнете ги непријатните ситуации: Не поставувајте му ги овие прашања на вашето момче

Жените навистина сакаат да поставуваат прашања, бидејќи ги интересира и она што треба и она што не треба, а покрај тоа бараат и потврда за сите свои достигнувања.

Девојки, ако сакате да го задоволите избегнувајте ги овие 7 нешта во кревет!

Сите сакаат експерименти во сексот, но овие седум нешта треба да ги избегнувате ако сакате да му пружите задоволство...

И машките се несигурни: Зошто одбегнува да има секс со вас?

Мажите се повеќе несигурни во сексот отколку што мислите. И нив ги мачат многу мисли, па не треба да се изненадите ако смислуваат изговори за да немаат секс со вас.

Од жена за венчавка до кралица на драмата: 10 типови жени кои би требало да ги избегнувате

За на прв поглед совршената партнерка подоцна да не се претвори во „чудовиште“ кое ќе ви го загорчи животот!
12