Подобро од трчање и возење ролери: 7 причини зошто уште веднаш треба да почнете да лизгате!

Одлична вест е што никогаш не е доцна да започнете да се занимавате со рекреативно лизгање.

Минерал на животот: 10 намирници кои содржат најголемо количество магнезиум

Магнезиумот со право се нарекува минерал на животот, бидејќи без него нашето тело не би можело да направи ниту едно движење. Еве кои намирници изобилуваат со него.

Сè што треба да знаете за ХПВ вирусот

Дознајте го одговорт на најчестите прашања поврзани со лекување на последиците од ХПВ и зошто е корисно да правите редовни ПАП тестови.

Која од овие банани би ја изеле? Вашето здравје зависи од одговорот!

Кога јадеме банани, една од главните причини зошто го правиме тоа е бидејќи се надеваме дека ќе постигнеме низа различни здравствени предности.

15 моќи на морската сол што може да заменат цела шака лекови

Предностите на морската сол се огромни, а ова се само дел од нив.

Мудроста на шаманите: Постојат 4 основни причинители на болести

Шаманите обрнуваат големо внимание на причините и последиците во животот.

Замор, дебелеење и чувство на студ: 6 јасни знаци дека вашиот метаболизам не работи добро

Забавениот метаболизам значи дека телото не може доволно ефикасно храната која ја внесуваме да ја претвори во енергија.

Што ќе ви се случи со телото ако не се истуширате 2 дена?

Иако нема да се изложите на сериозни ризици по здравјето ако не се истуширате 2 дена по ред, постојат некои работи за кои треба да бидете свесни.

8 знаци дека сигурно ќе го дочекате вашиот 100-ти роденден

Како може да дознаете дали ќе живеете 100 години? Еве неколку знаци кои укажуваат на тоа.

Заштитете се, почнува периодот на вирусите: 7 златни правила кои ќе ви го одбранат телото од настинка

На кој начин треба да делувате превентивно и на време да ја спречите настинката?

6 симптоми со кои вашето тело ве предупредува дека бубрезите ви се во опасност

Бубрезите го отстрануваат „отаподoт“ од телото, го поддржуваат здравјето на коските, јa одржуваат рамнотежата на електролитите, го стабилизираат крвниот притисок и имаат влијание на производството на црвени крвни зрнца.

Научно докажани факти кои воопшто нема да ви се допаднат

Некои од овие факти ги знаете, а некои пријатно ќе ве изненадат.