Науката открива: Мажите треба да мастурбираат 21 пат месечно

Честата мастурбација може значително да го намали ризикот од рак на простатата кај мажите.

Откријте кои се 9-те изненадувачки здравствени придобивки од модрите патлиџани

Модрите патлиџани се многу поздрави отколку што мислевте.

Чудо помеѓу овошките: Го спречуваат карциномот, го забавуваат стареењето и не дебелеат!

Обидете се да ја искористите сезоната на оваа овошка, бидејќи има многу важни причини за тоа!

7 неверојатни работи што му се случуваат на вашето тело кога за прв пат ќе бакнете некого

Постојат многу хормони, хемикалии и биолошки фактори од кои зависи колку ќе биде добар првиот бакнеж.

Дознајте кои се здравствените придобивки од белото вино

Сега кога деновите се топли и имаме потреба од нешто освежувачко, време е да дознаеме повеќе за белото вино.

9 прехранбени производи што си ги забрануваме иако не би требало

Дознајте кои 9 прехранбени производи можат да бидат добри за вас доколку ги консумирате во умерени количини...

Целосно го чисти телото од паразити: Ако луѓето знаат што сѐ може, секојдневно ќе го консумираат ова семе!

Семките од тиква уште одамна се познати како доста здрава храна, а еве како тие допринесуваат за вашето здравје.

Рабарбара – заборавена лековита билка со само 21 калорија што мора да ја имате во вашиот дом

Дали ги знаевте сите предности кои се кријат во оваа намирница?

Кафеав наспроти бел ориз: Кој е подобар?

Дознајте ги одговорите на овие прашања: Дали кафеавиот ориз е подобар од белиот? Чиј вкус е подобар? Колку е поразличен кафеавиот ориз од неговиот бел колега?

Науката открива: Бремените жени кои чуваат кучиња раѓаат посреќни бебиња

Доколку сте бремени и ги следите сите лекарски совети со цел да донесете на свет што е можно поздраво и посреќно бебе, време е да си посвоите кученце.

Младиот кромид прави чуда: 3 моќи на зелениот дел кој никако не смеете да го фрлите

Следниот пат кога младиот кромид ќе се најде на вашата трпеза добро размислете дали ќе го фрлите стебленцето.