Тест: Изберете го срцето што најмногу ви се допаѓа и откријте дали сте заљубени

Покрај сѐ, чувствата на љубовта може да се испомешаат и со допаѓање, страст и слични емоции...

Понекогаш љубовта не е доволна: 5 работи кои се неопходни за опстанокот на врската

Сетете се на вашите поранешни врски. Сигурно сте биле заљубени и иако сте се сакале со целото свое срце, нешто тргнало наопаку.

Која е првата работа што паметните девојки ја прават пред да се заљубат?

Заљубеноста може да ја направи паметната девојка многу глупава. Иако љубовта е возбудлива, таа знае да биде далеку од забавна.

Која е разликата помеѓу заљубувањето и љубењето?

Вистината е дека љубовта не е чувство. Да, постои емоционален аспект во неа, но таа е многу повеќе од обична емоција.

Ти се восхитувам, значи подобро те сакам!

Восхитот е комплексна емоција и не може да ја чувствуваме за задникот или за усните, т.е. можеме, но тоа не е восхитување, туку тоа е хормонско воодушевување.

3 знаци дека сте заљубени во љубовта, а не во личноста покрај вас

Доколку сакате да знаете дали претерано брзо се заљубувате, погледнете ги следниве неколку знаци...

Што значи „дебелеење на нервна база“?

Фразата со која често кажуваме што е причината за некој наш проблем со чувствата или состојбата во која се наоѓаме, гласи: „Сè е тоа на нервна база“.

Ќе се изненадите: Овие 3 работи личат на љубов, но докажано е дека не се!

Многу е важно да ја разликуваме вистинската љубов од заљубеноста.

Имајте ги овие работи на ум кога ќе се заљубите

Не дозволувајте мозокот да ви се претвори во каша и да ви истече низ ушите.

Читај помеѓу редови: Ова се пораките кои ги испраќа заљубениот маж!

Љубовта не може да ја разберете доколку не ја доживеете. Можеби мислите дека дека вашата сегашната врска е она вистинското, а по неколку години ќе сфатите дека тоа било само страст.

Реалноста е подобра од соништата: Зошто заљубените воопшто не спијат?

Постои една изрека која вели, „Знаете дека сте заљубени кога не можете да заспиете затоа што реалноста конечно ви е подобра од соништата.“

Ѕвездите ви откриваат дали и тој е заљубен во вас

Вашата врска станува сериозна, вие имате силни чувства, но сè уште не сте сигурни дали и тој е заљубен во вас?
12