Ајде да си поиграме со зачините и да го намалиме внесувањето на солта

Ви предлагаме неколку совети за намалување на внесувањето на сол, шеќер и трансмасти.

Вкусен и здрав празничен десерт: Чоколадни топки за кои не треба печење

Чоколадни топки кои можете да ги јадете дури и ако сте на диета, постите или сте вегани.

7 неочекувани прехранбени производи кои можат да ја заменат солта

За подобро регулирање на внесувањето сол во вашиот организам, се препорачува да ја замените со поздрави алетернативи.

7 типови храна кои влијаат лошо на вашиот дигестивен систем

Се чувствувате ли лошо после јадење? Еве зошто.

Фрико чипс од кашкавал: Одлична закуска од само една состојка

Брза, вкусна и лесна закуска готова за само неколку минути...

Направете здрав чипс со зачини за 5 минути во микробранова

Не мора да се откажете од чипсот, бидејќи благодарение на овој видео совет лесно и брзо можете да го подготвите сами и да бидете сигурни дека ќе добиете здрав производ, и тоа зачинет по ваш вкус.
Датум: 02 фев 2015
, Автор:

Француска салата од компири

Едноставна и вкусна салата која ќе ве најаде...

Крцкави зачинети јаткасти плодови

Комбинација за мерак: ладно пивце и вкусни крцкави јаткасти плодови...

Неодолива крем-салата со пченка и кисели краставички

Салата која ќе можете да ја послужите како додаток на трпезата, да ја ставите во сендвич, тако или да ја јадете во комбинација со ориз...

Крцкави батаци печени со корнфлекс

Златесто потпечени батаци кои ќе крцкаат во вашата уста.

Која е најлошата храна за консумирање пред спиење?

Некои продукти треба да избегнувате да ги консумирате во вечерните часови пред спиење, бидејќи тие можат да ви го нарушат сонот, но и да предизвикаат други здравствени проблеми, како зголемена телесна тежина и намален имунитет.
Датум: 08 мај 2013
, Автор:
12