10-те застрашувачки тајни на Дубаи: Гламурот, парите и убавината на овој град се само маска!

Кога ќе се спомне Дубаи, многу луѓе веднаш помислуваат на неговата гламурозна страна, но вистината е многу подлабока и поразлична!

Застрашувачко: 18 крвави празнични шминки кои изгледаат многу реално

Ова е уште еден доказ дека уметноста не познава граници!

Интересно и неочекувано: Кадифени играчки со само еден допир се претвораат од неодоливи во застрашувачки

Дали некогаш сте помислиле дека кадифените играчки не се доволно интересни и луди?

Застрашувачки сериски убијци за кои веројатно никогаш не сте чуле

Веројатно веќе сте чуле за некои од најпознатите сериски убијци во историјата како што се Тед Банди, Зодијак и Џек Мевосек. Но, постојат и други помалку познати сериски убијци кои се исто толку застрашувачки.

Застрашувачки и широко распространети видови смртни казни низ историјата од кои ќе се згрозите

Погледнете 10 од најшироко распространетите, но истовремено и најзастрашувачките смртни казни низ историјата...

Застрашувачки интернет урбани легенди: Морничави приказни кои шират страв и трепет

Благодарение на интернетот се повеќе морничави приказни шират страв и трепет, допирајќи дури и до најскриените агли на планетата.

Оригиналните застрашувачки приказни кои стојат зад вашите омилени цртани од Дизни

Ова се 7-те најзастрашувачки и најужасни оригинални приказни поврзани со добро познатите ликови од Дизни.

15 застрашувачки работи кои деца им ги кажале на нивните дадилки

Што ако наместо на филм, децата во реалниот живот ни кажат работи со кои можат да нѐ престрашат до смрт? Што ако го оставите детето на дадилка, и тоа ѝ каже дека е умрено или дека има дух позади неа? Што би направиле?
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Пуштете се по 10-те најстрашни луди железници во светот

Почнувајќи од најкратките и најбрзите, па сѐ до најдолгите и највисоките, наредниве ролеркостери со години ги преплашуваат и најголемите авантуристи ширум светот.

Застрашувачки фото-илустрации на делата од Браќата Грим

Тие го будат грозоморното чувство кое произлегува од тишината пред да се случи нешто ужасно, кога секој нерв од човековото тело е на штрек и чека само едно мал звук кој ќе се појави како тивко ехо низ дрвјата.
12