Топ 10 филмови со најголема заработка во 2016 година

И покрај тоа што годината сè уште не е завршена, ова е прв пат на листата да не се најде ниту една приказна чие дејство е базирано во реалноста или пак, да вклучува реални луѓе.

Топ 5 жени кои најмногу заработуваат во музичката кариера

Форбс официјално ги прогласи жените во музиката кои најмногу заработуваат во 2016 година и резултатот може целосно да ве изненади.

7 професии во кои жените заработуваат повеќе од мажите

Верувале или не, постојат само 7 професии во светот каде што дамите може да се пофалат дека заработуваат повеќе отколку посилниот пол.

Колку долго треба да штедите за да купите стан во некои од најголемите светски градови?

Њујорк: 12 години. Просечна месечна плата: 3.547 долари. Просечна вредност на стан: 522.350 долари.

Колку пари би можеле да заработувате од вашите твитови?

Доколку меѓу вас сè уште има такви кои се прашуваат дали го одбрале висинскиот пат во кариерата, не грижете се, има и друга опција.
Датум: 22 мар 2016
, Автор:

10-те најплатени актери за 2015-та!

Додека ги чекаме новите филмски остварувања за 2016-та, се навраќаме на овогодишната кино програма и ги набројуваме најплатените актери во 2015-тата.

Познати личности кои заработуваат и после смртта

Она што сега следува е листа на познатите личности кои заработуваат и после нивната смрт. Нивната слава и понатаму живее!

Добри вести: Мажите сакаат да се во врска со жени кои се поинтелигентни од нив

Митот дека жената со кариера има проблеми при наоѓањето маж е токму тоа, само мит.

Високата емоционална интелигенција води кон поголема заработка

Една нова студија сугерира дека доколку имате добро око за емоциите на вашите колеги, вие ќе заработите многу повеќе пари.

Пресметајте го вашиот биоритамски број и дознајте како да дојдете до пари

Биоритамскиот број може да ви покаже какви прилики ќе имате за напредок и прогрес во животот односно на финансиски план.
Датум: 04 ное 2014
, Автор:

12 работи кои никогаш не смеете да ѝ ги кажете на една жена

Ова се 12 реченици кои не смеете да си дозволите да ѝ ги речете на жена/девојка, освен доколку и не ви е баш мил животот.
Датум: 14 апр 2014
, Автор:

Филмови кои најмногу ја разочараа публиката во 2013 година

На листата има филмови кои направија огромна заработка, кои полнеа кино сали и во кои глумат одлични актери.
12