Еве зошто родителите се поизморени одошто мислите

Родителите никогаш не се чувствуваат како целосно функционални човечки суштества или пак, едноставно ја менуваат дефиницијата за тоа што значи потполна функционалност.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

12 причини зошто се чувствувате „растргнато“ и како да се ослободите од тоа чувство

Среќата и исполнетоста не се врзани за банкарската сметка, материјалните работи или бројот на пријатели на социјалните мрежи.

5 предупредувачки знаци дека на вашето тело му недостасува витамин Ц

Недостатокот на витамин Ц во телото може да предизвика несакани здравствени проблеми.

9 знаци кои укажуваат на тоа дека сте под преголем стрес

Следниве 9 знаци укажуваат на тоа дека нивото на стрес во вашиот живот е прилично високо, па е време да застанете и здивнете на момент.

4 знаци дека хормоните не ви функционираат како што треба

Доколку во последно време често се чувствувате уморно, подуено или мрзоволно, тоа можеби е знак дека има некакво отстапување од нормалното функционирање на хормоните во вашиот организам.
Датум: 30 сеп 2014
, Автор:

Најголемите недостатоци од недостатокот на секс кај жените

Иако често се мисли дека жените не патат од недостаток на секс, сепак постојат показатели кои го потврдуваат тоа.
Датум: 08 јул 2014
, Автор:

Како да се справите со стресот за време на испитната сесија?

За полесно да се справите со стресот во најкритичните моменти, издвојуваме неколку совети, кои се надеваме дека ќе ви помогнат.

Три причини поради кои сте постојано уморни

Во последно време, сè почесто слушаме коментари како луѓето се исцрпени и уморни, и покрај препорачаниот осумчасовен сон. Постојат три причини кои дефинитивно влијаат на ваквата состојба.
Датум: 04 мар 2014
, Автор:

Причини за замор и малаксаност во текот на денот

Заморот во текот на денот може да биде резултат на многу влијанија. Ова се главните причини за малаксаност и недостаток на енергија.
Датум: 23 јан 2014
, Автор:

Храна која ќе ви ја врати енергијата

Не мора веднаш да посегнете по нешто благо или чаша кафе кога се чувствувате изморено. Погледнете кои други хранливи состојки може да придонесат за зголемување на енергијата.

Како да си направите релаксирачка масажа на лице?

Фацијалната масажа е одлична за ослободување од стресот, тензијата и заморот и прави да се чувствувате релаксирано и здраво. Лицето ќе ви изгледа посвежо, а вие ќе се чувствувате подобро.

8 совети за подобар сон

Ги направивте сите познати работи – не пиевте кафе после 20 часот, го изгасивте светлото во собата, го наместивте вашиот удобен кревет, не гледавте хорор филм вечерва. Се прашувате зошто се вртите во креветот и сѐ уште не можете да заспиете?
Датум: 12 окт 2010
, Автор: