5 заблуди за среќните љубовни парови во кои сите веруваме

Треба да бидеме свесни за заблудите поврзани со среќните љубовни парови за да не дозволиме тие да ја обликуваат нашата врска врз основа на нереалистични очекувања.

Дијабетeс: Факти и митови за шеќерната болест

Дојде време да видиме кои се фактите, а кои митовите за оваа болест.

9 најголеми заблуди за паровите кои немаат деца

Да се биде родител е животна одлука која не смее никому да биде наметната, туку треба да биде донесена врз основа на сопствените размислувања, ставови и желби.

3 заблуди поради кои ќе ја пропуштите можноста да го најдете совршениот партнер онлајн

Барањето љубов онлајн во некои земји одамна е хит, а веќе и кај нас. Не пропуштајте да го запознаете потенцијалниот партнер на таков начин само поради заблуди.

Никола Тесла нè предупредил уште пред 100 години: Овие 3 човечки заблуди ќе го уништат светот!

Со текот на годините, овие заблуди некако успеале да се рашират и да станат доминантно уверување ширум светот...

10 заблуди за здравата исхрана на кои мора да почнете да внимавате

Доколку сакате да се заштитите, погледнете ги следниве 10 заблуди на кои би требало да почнете да внимавате...

4 најголеми заблуди за хороскопот

Постојат најразлични заблуди во врска со хороскопот и самите хороскопски знаци, но следниве 4 најмногу се издвојуваат...

4 големи заблуди за оралниот секс

Треба да знаете дека кога би можеле да го промените ставот кон оралниот секс, сексуалниот живот би ви бил значително подобар и поинтересен.
Датум: 02 јун 2014
, Автор:

6 заблуди за маслиновото масло

Доколку сакате да бидете сигурни дека го консумирате на најдобар начин, ви ги претставуваме најчестите заблуди кои морате да ги знаете.

4 големи заблуди за сексуалната предигра

Ова се четирите заблуди кои ја пратат сексуалната предигра.

5 бесмислени заблуди за мажите

Многупати слушаме како некои работи се поврзуваат со мажите, кои всушност немаат врска со реалноста. Вистината ќе ви помогне да му пристапувате на спротивниот пол со поотворен ум.
Датум: 27 ное 2013
, Автор:

Најчестите заблуди за стриите

Појавата на стриите, кои всушност се оштетено сврзно ткиво, зависи од гените, односно колку вашата кожа е растеглива, како и колку е снабдена со колаген и витамин Е.
12