Клучното прашање за здрав и исполнет живот: Зошто не јас?

Зошто да не си дадете шанса на себе да го освоите предизвикот? Зошто да не погледнете на проблемот како на подарок и благослов?

Не трчајте премногу брзо низ вашиот живот, бидете трпеливи

Дајте си време да ги разгледате убавините што ве опкружуваат, време да размислите, да набљудувате.

Се сметате за добра девојка? Еве како тоа ви штети на вашиот живот

Дали сте типична добра девојка? Дали имате незапирлива потреба да бидете совршени? Дали имате случаен излив на емоции кои не можете да ги разберете?

Имате цел живот за да го пронајдете идеалниот партнер, затоа најпрво пронајдете се себеси

Пронајдете што е она што ве инспирира и ве мотивира. Што е она што ви дава енергија и прави да останете на нозе дури и во најтешките денови.

Дидров ефект – зошто луѓето го комплицираат својот живот?

Престанете да посакувате да имате повеќе. Секогаш ќе има нешто што ќе ви недостига.

Заглавени сте во животот? Овие земји ќе ви помогнат да го најдете вистинскиот пат

Одберете една од овие локации на планетата Земја и впуштете се во авантура, сами.

Прекрасни цитати од психотерапевтот Тони Робинс што ќе ви ја променат перцепцијата за животот

„Заменете ги очекувањата со благодарност, па вашиот свет ќе се промени веднаш.“

Истражувањата покажуваат: Колку повеќе време поминувате со вашата мајка, толку подолго ќе живее таа

Една нова студија покажала дека со тоа што ќе ја поканите вашата мајка на вечера, можете да ѝ го зголемите квалитетот на животот и истиот да ѝ го продолжите.

„Јадење сонце“: Како оваа техника може да ви помогне да добиете натчовечки способности?

Се согласуваме дека станува збор за контроверзна тема. Но, што вие мислите за ова?

По една книга за секоја декада: Откријте што треба да читате според вашата возраст

Секој може да ја чита која било книга, во кое било време, но некои може најдобро да се доживеат на одредена годишна возраст.

Дознајте ги меѓу првите: 10 трендови кои Пинтерест ги најавува за 2017-та година

Погледнете ги десетте најдобри трендови за 2017-та година и тоа од различни животни подрачја – мода, фитнес, дизајн, здрава исхрана...