Алкохолот повеќе им штети на жените, отколку на мажите

Жени, внимавајте! Направете ги промените уште денеска.

8 продукти кои се покорисни за женското здравје од суперхраната

Дали и „обичните“ прехранбени производи како лукот, доматите и кокосот се добри за женското здравје?
Датум: 17 Apr 2018

5 жени откриваат како изгледа вљубувањето

Постои причина што љубовта е тема на многу песни, поеми и романи. Самото чувство е различно за секоја личност, но сепак љубовта е нешто универзално што секој го разбира.
Датум: 15 Apr 2018

Отворено писмо до сите жени што сè уште не се откажале од своите соништа

Ве нарекувале наивни, диви и нереалистични. Направиле да се чувствувате како нешто да не е во ред со вас.

Како изгледаат некои од најубавите жени во светот без шминка?

Обично сме навикнати да ги гледаме познатите секогаш средени, со многу шминка и прекрасни фризури...
Датум: 04 Apr 2018

Важни работи кои треба да ги знаете за ендометриозата

Ова е болест со која се соочуваат многу жени, а сепак малкумина знаат за неа...
Датум: 01 Apr 2018

10 нешта за кои силните жени никогаш не треба да се извинуваат

Дами, во некои ситуации навистина треба да се извините, но многу често нема никаква потреба од тоа.
Датум: 23 Mar 2018

40 причини зошто е подобро да се биде жена отколку маж

Прочитајте ги 40-те главни разлики меѓу жените и мажите, благодарение на кои жените секогаш ќе бидат посилниот пол...

8 успешни луѓе ги споделуваат најдобрите совети од нивните женски ментори

Модерните жени не само што се поттикнуваат една со друга, туку го поттикнуваат целиот свет.
Датум: 09 Mar 2018

10 одлични филмови од женски режисери што вредат да се изгледаат

Женската перспектива е важна, но со филмски екипи во кои доминираат мажите, Холивуд како да не се согласува со тоа.
Датум: 09 Mar 2018

Момци заборавете на цвеќињата и чоколадите! Еве што навистина сакаат жените за 8-ми март…

„Имам многу стресна работа и постојано мечтаам за топла бања, одлична книга и малку мир. Мислам дека не барам многу.“ – Јована, 49 години.