Не пропуштајте: Убавицата и раперот гости во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Овој пат домаќинот Жарко Димитриоски го угости еден од нашите најпознати брачни парови Маринковиќ-Николиќ, односно популарните Слаткар и Сања.
Датум: 19 јан 2018
, Автор:

Како звучат најпознатите детски евергрини после 20 години во божиќниот специјал на „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Кои се, каде се и што прават девојчињата кои пред 15-20 години ги испеаја најпознатите детски песнички како што се: „Ех, тој Тоше“, „Дувна ветре развигорче“ и уште неколку други?
Датум: 05 јан 2018
, Автор:

Ќе се смеете цела вечер: Новогодишен специјал на „Еден на Еден“ со Тин, Марјан, Атанас и Тино (ВИДЕО)

Ве очекува супер-забавна емисија која ќе ве насмее до солзи, а „виновни“ за тоа се четворица експерти по стенд-ап комедија.
Датум: 29 дек 2017
, Автор:

„Еден на еден“: Триото од „Зевзекманија“ раскажа за нивните згоди и незгоди (ВИДЕО)

Овој пат домаќинот Жаре го угости триото од познатата емисија „Зевзекманија“.
Датум: 22 дек 2017
, Автор:

Ќе има смеење: Сашко Коцев гостин во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Домаќинот Жаре го угости популарниот актер Сашко Коцев, кој секогаш има што да каже, раскаже и прераскаже.
Датум: 15 дек 2017
, Автор:

Смеење и пеење: Игор Џамбазов и Елена Ристеска во „Еден на Еден“ (ВИДЕО)

Не смеете да го пропуштите најновото издание на „Еден на Еден“, кое ќе се емитува во недела во 18.50 часот на „Канал 5“ телевизија.
Датум: 07 дек 2017
, Автор:

Недела, 18.50 часот на „Канал 5“: Сара Мејс и „Некст Тајм“ гости на Жаре (ВИДЕО)

Сара Мејс и момците од „Некст Тајм“, Стефан и Мартин се гости во најновото издание на „Еден на Еден“.
Датум: 01 дек 2017
, Автор:

ЕДЕН НА ЕДЕН: Министерот Никола Димитров на гости кај Жаре (ВИДЕО)

За првпат ќе имате прилика министерот Димитров да го видите во едно поинакво светло, каде зборува за својот приватен живот, за студентските денови, за анегдотите од средбите и патувањата...
Датум: 24 ное 2017
, Автор:

Ексклузивно во „Еден на Еден“: Џес Бејли за чадорот, тунелот под амбасадата и Трамп

Недела, 18 и 50 часот на Канал 5. Во „Еден на Еден“ гостува една од најпопуларните и најозборувани личности во Македонија, американскиот амбасадор, Џес Бејли.
Датум: 17 ное 2017
, Автор:

Жељко Јоксимовиќ во „Еден на Еден“: Не правам веќе деца, доста е (ВИДЕО)

Жељко открива неколку детали од неговиот приватен живот, за дружбите со Харис Џиновиќ, за пијанките во Скопје и уште многу, многу други интересни приказни и анегдоти...
Датум: 10 ное 2017
, Автор:

„Меморија“ во „Еден на Еден“: Живеевме за слава

Подгответе се за вечер полна со неверојатни и смешни приказни заедно со легендите на македонската музичка сцена „Меморија“ во недела, 5 ноември, со почеток од 18.50 часот на „Канал 5“.
Датум: 03 ное 2017
, Автор:

„Еден на Еден“ се сели на „Канал 5“

Нов термин и нова телевизија за „Еден на Еден“. Најгледаното ток-шоу од оваа недела се сели на „Канал 5“ телевизија. Емисијата ќе се емитува секоја недела во 18.50 часот.
Датум: 27 окт 2017
, Автор: