Работи поради коишто немаше да се каете денес доколку си останевте дома вчеравечер

Колку и да сакате да се социјализирате, понекогаш најдобро е да си останете дома.

13 знаци дека на некој начин ги мразите сите луѓе

Дали често ви се случува кога се будите наутро, првата мисла која ќе ви помине низ главата е дека ќе треба цел ден да се справувате со луѓето на работа, дома, во текот на другите активности?

Луѓето кои размислуваат позитивно секогаш се опкружени со голем број пријатели

Ова се неколкуте причини зошто луѓето кои размислуваат позитивно имаат широк круг на пријатели и одлично се снаоѓаат на секое поле во животот.

5 типови луѓе кои ви требаат за да ги преживеете доцните 20-ти

Сите тие треба да бидат индивидуално посебни, но соединети во својата различност на тој начин што ќе се формира едно функционално и енергично друштво.

7 причини зошто луѓето што пијат виски се пријатно друштво

Првото виски било дестилирано во 15-от век во Шкотска, а потоа набрзо се распространило ширум светот и денес е пијалак во кој уживаат многу луѓе.
Датум: 25 фев 2016

28 нешта што се случуваат ако сте единствената девојка во вашето друштво

Не смеете да го спомнете вашиот месечен циклус. Никогаш!

12 факти кои ќе ги разберат само личностите родени во знакот Лав

Ах, тие Лавови! Супериорни во секоја смисла на зборот, заљубени во себе и секогаш полни со планови и амбиции.

8 причини кои дефинитивно ќе ве убедат да останете пријатели со бившиот партнер

На крајот од раскинувањето си рековте „Ајде да останеме пријатели“. Сега сфаќате и согледувате дека тоа воопшто не било лоша идеја...

Вие сте единствена дама во машко друштво? Еве зошто ова е супер!

Некои девојки се навикнати да бидат единствени дами во машко друштво. Можеби причината е поради тоа што израснале со повеќе браќа.

Како да одберете костим за капење без многу мака?

Бела кожа на која се познава секоја несовршеност, силни рефлектори во кабините за пресоблекување, многу модели, а вам ништо не ви се допаѓа. Проблемите може да се намалат доколку ги следите овие совети.
Датум: 08 јун 2015

Двор со базен кој е совршен за собиранки со другарите

Ова навистина е простор кој ве повикува да го соберете друштвото и да безделничите таму.