5-те вида пријателки без кои секое раскинување ќе беше потешко

Раскинувањата се исклучително тешки, но кога ги имате овие 5 вида пријателки тие веднаш стануваат многу полесни.
Датум: 19 Jun 2015

Имате најдобра пријателка која живее во друг град? Еве зошто тоа е добро

Кога вашата најдобра пријателка е некој со кого сте пораснале, можеби помислата дека нема да живеете секогаш толку блиску ве плаши. Но, животот е таков и луѓето се преселуваат.

10 причини зошто другарките од детството остануваат засекогаш најдобри

Пријателките од детските денови кои сме ги одбрале спонтано следејќи го инстинктот на искреност се оние кои остануваат за цел живот. Со најдобрите другарки градиме врски кои се многу поголеми од обичните пријателства.
Датум: 31 Mar 2015

5 работи за кои помалите сестри треба да им заблагодарат на своите постари сестри

Тие си се едно од најголемите богатства кои ги имаат и велат дека кога ќе пораснат сфаќаат колку си значат една на друга...

Каков тип пијаница сте вие?

Дали флертувате, плачете во такси или се качувате на маса? Дознајте каков тип пијаница сте според она што најчесто го правите кога сте под дејство на алкохол.
Датум: 01 Dec 2014
, Автор:

7 пријателки кои ѝ се потребни на секоја жена

Постојат многу различни пријатели кои сме ги запознале на разни начини: пријатели од основно, од средно, од факултет, од работа, од забави и сл. Ова се 7-те вида пријателки кои ѝ се потребни на секоја жена.
Датум: 20 Aug 2014

24 работи кои само вашите најдобри другар(к)и ги знаат за вас

Знаат толку многу нешта поради кои би било логично да бегаат и да се кријат од вас, но сепак, остануваат тука и ве сакат без оглед на сѐ.
Датум: 19 May 2014
, Автор:

Најсрамните и најлудите работи кои жени ги направиле за најдобрите другарки

Некои жени се пресрамиле и ги кажале најлудите и најсрамните работи кои ги направиле за своите најдобри другарки.
Датум: 05 Mar 2014
, Автор:

Зошто жените одат заедно во тоалет?

Доколку сте машко, сигурно кога излегувате во град се запрашувате што е тоа во женската природа, што секојпат две или повеќе другарки мораат да одат заедно во тоалет.

7 разлики помеѓу машките и женските пријателства

Мажите меѓусебно се однесуваат многу опуштено, умеат да се забавуваат со некои едноставни шеги и односот им е помалку драматичен. Од друга страна, кај другарките може да се забележи поголема емоционална поврзаност.

6 будалаштини во кои серијата „Сексот и градот“ нè натера да веруваме

Култната серија која ја гледаа и жени и мажи на сите возрасти, помести многу граници во однесувањето на жените, но и во машко-женскиот однос. Сепак, некои работи во серијата се претерани.
Датум: 04 Dec 2013
, Автор: