Скриени причини за појава на акни и како да се ослободите од нив

Акните секогаш се непријатно изненадување. Како и да е, понекогаш тие се предизвикани од надворешни причини и лесно може да се третираат.
Датум: 03 May 2017

Ослободете се од целулитот за 30 дена: Природен домашен лосион

Благодарение на овој рецепт за природен лосион, резултатите ќе ги забележите веќе за 30 дена. Не трошете пари на креми и третмани, дома можете сами да си направите евтино средство кое навистина може да ви помогне.
Датум: 09 May 2015
, Автор:

Домашен пилинг за побрзо отстранување на целулитот

За да го забрзате процесот на слабеење, ви го предлагаме овој пилинг кој можете да го направите дома.

Како природно да си ја исправите косата?

Постојат лесно достапни продукти, кои можете да ги ставите на вашата коса дома и да го добиете посакуваниот ефект, без притоа да ја оштетите косата.
Датум: 25 Aug 2013
, Автор: