Кои хороскопски знаци живеат најдолго?

Луѓето кои живеат преку 100 години имаат разни тајни за својата долговечност, но се чини дека нивниот долг живот има врска и со хороскопот.

Крзнени рекордери: 10-те раси на кучиња кои живеат најдолго

Кои кутриња најдолго остануваат да бидат најдобри пријатели со своите сопственици?

Овие 4 еликсири на младоста, убавината и долговечноста ќе ве одушеват со нивните резултати!

Секој сака да ја задржи младоста што е можно подолго, а со овие рецепти тоа и не е толку невозможно...

8 знаци кои укажуваат на долг и здрав живот

Сигурно повеќето од вас не знаат колку многу можат секојдневните нешта да влијаат врз вашиот животен век.

Еликсир на младоста: Откриена е тајната за долгиот животот на Французите

Дански научници истражувале што придонесува за долгиот и здрав на Французите кои имаат исхрана која е богата со заштитени масти.

Најдете ја вашата цел во животот и живејте подолго

Сакате да живеете долг и здрав живот? Изгледа една неодамнешна студија ја открила тајната на долгиот живот.

Запознајте ја Попи, има 24 години и е најстарата мачка на светот

Со свои 24 години, што е еднакво на 114 човечки години, Попи е мала, но важна кафено-црна мачка од Борнмут, Велика Британија.
Датум: 21 мај 2014
, Автор:

Позитивните луѓе живеат подолго

Едно истражување спроведено во САД покажало дека позитивниот став кон животот и смислата за хумор се наоѓаат помеѓу причините за долговечноста на многу луѓе.

Тајните на најстариот човек во светот за подолг живот

Волтер Брунинг има 114 години и е најстариот човек во светот. Бидејќи сите се стремиме кон подолг и здрав живот, прочитајте кои се шесте работи кои...
Датум: 17 сеп 2010
, Автор: