Интересна детска соба инспирирана од Војна на ѕвездите

Корисникот на Редит Dericrw и неговата сопруга направиле соба инспирирана од Војна на ѕвездите за нивниот син со надеж дека ќе го натераат да спие во посебна соба.
Датум: 07 Mar 2018

Волшебна детска соба која ќе ве остави без зборови

Дизајнирањето и декорирањето на детските соби е многу интересно и забавно искуство, а резултатите може да ги воодушеват не само децата, туку и возрасните.

Погледнете го изненадувањето на еден татко за својата ќерка кое милион луѓе ги остави без зборови!

Овој татко ја трансформирал собата на својата ќерка во една дрвена куќичка од бајките!

15 супер идеи за бебешки соби

Малото место не е пречка за големите идеи. Еве како да ја претворите малата соба на вашето новороденче во вистинска бајка.
Датум: 19 Oct 2014
, Автор:

19 кул и креативни постелнини за вашиот кревет

Доколку ви се потребни декоративни идеи и сакате да ја направите совршената атмосфера во вашата детска или спална соба, погледнете ги наредниве неколку постелнини за инспирација.

Елементи за детска соба од соништата

Децата имаат доволно бујна фантазија за да сонуваат со отворени очи во каква било соба, но со некои вакви елемнти тоа би било дополнително стимулирано.

Пиратска соба за деца

Постојат многу дизајни на детски соби, како што се вселенски бродови, тркачки автомобили или замоци, но ова е можеби една од најинтересните детски соби што некогаш сте ги виделе.