Измерете ги вашите раце и дознајте важни карактеристики за себе

Погледнете што открива за вас должината на вашите раце.

Татко за своите деца дизајнира неверојатно детални костими од познатите ликови на Дизни

Модниот дизајнер Нефи Гарсија го користи својот талент за да создаде неверојатни костими за своето семејство.

4 пропусти поради кои ќе бидете етикетирани како лоши во кревет

Честопати се занемаруваат некои ситници кои можат добриот секс да го претворат во лошо искуство.

10 мали работи што тој секогаш ги забележува кај вас

Да, точно е дека не разликуваат сина боја од тиркизна, меѓутоа верувале или не тие сепак забележуваат некои мали работи кај вас.

30 перфекционисти на работното место

Овие вработени заслужуваат покачување на платата!

8 детали кои за нас кажуваат многу повеќе одошто сме свесни

Понекогаш, малите нешта кои ги правиме и кои ги сметаме за секојдневни говорат многу повеќе за нас како личност отколку што можеме да замислиме.

Подобрете ги фотографиите од вашите патувања: 5 начини да создадете подобри спомени

Следниот пат кога ќе заминувате на патување, имајте ги на ум овие 5 совети за да ги подобрите вашите фотографии од патувањето, без разлика со што ќе фотографирате.

Ѕирнете во фракталниот универзум на деталите од Силвија Кореда!

Фракталите се математички феномени кои имаат иста форма без разлика како ги гледате, дали ги делите, зголемувате или оддалечувате...

Дом од соништата со прекрасен поглед на океан

Некој спомна рај на земјата? Што велите за прекрасен дом со кралски амбиент и поглед кон океан кој го одзема здивот?
Датум: 09 мај 2014
, Автор:

Како да го испланирате вашето прво викенд патување?

Ова се 7 чекори кои ќе ви помогнат да го испланирате вашето прво викенд патување со вашето/ата момче/девојка.
Датум: 27 мар 2014
, Автор: