Која дестинација сакаат да ја посетат најголем број луѓе пред да умрат?

Најновите истражувања откриле дека тропските острови се првиот избор на повеќето луѓе.

Зошто Закинтос да биде вашата летна дестинација?

Сѐ уште се двоумите каде да го поминете долго очекуваниот одмор? Доколку една од потенцијалните дестинации ви е прекрасниот јонски остров Закинтос, еве неколку причини зошто да отпатувате токму таму...
Датум: 09 Aug 2014
, Автор:

Како да го испланирате вашето прво викенд патување?

Ова се 7 чекори кои ќе ви помогнат да го испланирате вашето прво викенд патување со вашето/ата момче/девојка.
Датум: 27 Mar 2014
, Автор:

Како да ја направите 2014 незаборавна и најдобра година досега?

Ова е рецептот за незаборавна 2014, најдобрата година во вашиот живот!
Датум: 31 Dec 2013
, Автор:

Лет со балон на зајдисонце во мистичната Кападокија

Раната есен е идеално време за посета на необичната Кападокија. Воодушевувачката глетка во комбинација со одличните услови за летање, им овозможуваат на балоните да лебдат помеѓу камените куќи, вгнездени во необичните карпести формации.

Малку поинаков одмор

Времето за одмор е драгоцено. Затоа заборавете на многубројните туристички замки и поминете го одморот на места кои никогаш не би ви текнало да ги посетите...
Датум: 05 Jun 2012

Крф – дестинација за летен одмор

Магичниот островот Крф се наоѓа во Јонското Море, покрај брегот на Епир, во Грција. Овој остров ги комбинира софистицираната атмосфера, зелените падини, сината вода и долгите песочни плажи.
Датум: 11 May 2012

Париз – најпосакувана дестинација на туристите

Светската трговска организација соопшти дека оваа година ќе се стигне до бројката 1 милијарда луѓе кои патувале во странска држава како туристи...

„Сурфање“ на каучи

CouchSurfing.org ви овозможува да стекнете нови пријатели, да запознаете нови култури и да преспиете кај некој на кауч, исто како да ви е близок пријател (а најверојатно во меѓувреме и ќе ви стане).
Датум: 10 Feb 2012
, Автор:

Идеалниот град според хороскопскиот знак

Без разлика дали сте во потрага по добра дестинација за одмор или размислувате за преселба во друга држава, прочитајте на кои урбани места, астрологијата вели дека со сигурност максимално ќе уживате.