Најслатките и најсмешните писма до Дедо Мраз што некогаш сте ги прочитале!

Децата секогаш имаат урнебесни идеи, особено кога треба да напишат писмо со желби до Дедо Мраз.

Интересни детски желби упатени до Дедо Мраз

Погледнете ги овие искрени детски желби, полни со надеж.

15 неверојатни факти за Кока-кола

Неколку факти за Кока-колата кои веројатно не сте ги знаеле досега.

Овој модерен Дедо Мраз сигурно ќе го стопи снегот за празниците

Запознајте го моделот Пол Мејсон, модерниот Дедо Мраз, кој изгледа како послаба, помлада и позгодна верзија од традиционалниот Дедо Мраз.

Божиќни филмови за празнично уживање со најмалите

Оваа листа со празнични филмови ќе ви помогне да создадете пријатна божиќна атмосфера во која ќе ужива целото семејство.
Датум: 06 јан 2014
, Автор:

Нема да поверувате дека оваа слика од Дедо Мраз е нацртана во „Paint“

Кога некој ќе нацрта нешто олку добро во „Paint“, е тогаш навистина остануваме вџашени и импресионирани.

Драг Дедо Мраз…

Знам дека не бев некој ангел изминатава година, ама кој е безгрешен? Биди искрен првично кон самиот себеси, нели бев добра девојка?
Датум: 29 дек 2013
, Автор:

Новогодишен маникир инспириран од капата на Дедо Мраз

Овој маникир совршено ќе ви прилега да си го направите за прославата на новогодишните празници. Со него ќе покажете дека сте вистинска баба мразица со весел дух. :)

Новогодишните празници во родното место на Дедо Мраз

Прекрасно село кое изгледа како да е излезено од детските фантазии за домот на Дедо Мраз, со сиот божиќен и новогодишен амбиент кој може да се посака.

30 мопсови подготвени за новогодишните празници

Овие 30 мопсови се подготвени да ги дочекаат празниците, но на свој начин, со збрчкани чела и тажни фаци. Во секој случај, тие изгледаат неодоливо слатки. :)
Датум: 09 дек 2013
, Автор:

Магијата во воздухот

Магија... тоа е кога гледаш украсени куќи, накитени елки и светкави улици. Кога знаеш дека можеби ништо не е совршено, но забораваш на сè што те мачи, а она што те радува го множиш со триста.
Датум: 06 јан 2013
, Автор: