Мажите кои се венчаваат со покрупни жени имаат 10 пати посреќен живот од останатите

Едно неверојатно психолошко истражување открило дека дебелките жени имаат посреќни мажи!

Ќерка ја нарекла мајка ѝ „дебела“ и одговорот на мајката предизвикал жестоки дискусии

Кими ја споделила нејзината приказна на Инстаграм и таа брзо постигнала голема популарност и добила повеќе од 32 илјади лајкови.

Имате проблеми со тежината? Можеби се во прашање овие не толку познати хормони…

Хормоните не влијаат само на нашиот изглед, туку и на нашето здравје, па би било добро да знаете што е можно повеќе за нив.

10 нешта кои секоја девојка со облини треба да ги чуе

Високи, ниски, дебели, слаби, витки или со облини – сите ние сме различни.

Откријте зошто сте дебели: Во кој тип спаѓате и како да се ослободите од вишокот килограми?

Научно е докажано дека постојат 6 видови дебелина и сите тие настануваат како резултат на различни причини.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Зошто Јапонките не стареат и не се дебелеат?

Јапонците имаат најдолг животен век – 82,5 години и се народ со најмногу стогодишници на светот. Овие податоци го привлекле вниманието на стручњаците кои се обидувале да откријат во што е тајната на нивната долговечност.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Постојат 6 типови дебели луѓе. Во кој спаѓате вие?

Научниците откриле дека постојат 6 типови луѓе кои имаат проблем со прекумерна тежина. Во која група спаѓате вие? Дали воопшто имате проблем со прекумерна тежина?
Датум: 21 апр 2015
, Автор:

Како да одгледате деца кои ќе си го сакаат своето тело?

Еве што експертите советуваат во врска со тоа.

Запознајте ја Хуанита, таа има 10 месеци и 20 килограми

Бебето Хуанита е старо само 10 месеци, но има килограми колку што е нормално за едно петгодишно дете. Поради ова постои ризик таа да заболи од разни болести.
Датум: 14 јан 2015
, Автор:

Ја навредувал во училиште, пораснале, ја поканил да излезат и еве што му одговорила

Погледнете како, по 8 години, оваа девојка му вратила на дечкото кој ја навредувал.
Датум: 08 дек 2014
, Автор:

Обемот на струкот кажува колку долго ќе живеете

Можете да го заборавите индексот на телесната маса, како и секојдневното качување на вагата, порачуваат научниците од бизнис училиштето Кас, откако ги прегледале здравствените податоци на над 300 илјади луѓе.
Датум: 08 сеп 2014
, Автор:

Како да разговарате со близок кој има проблем со прекумерна тежина?

Ако имате некого кој ви е близок и го/ја сакате, а има проблеми со прекумерната тежина, потребно е да поразговарате со него/неа за тоа.
12