10 професии што можат да ве здебелат

Најверојатно ќе се изненадите од тоа кои работни места се вклучени во листата, но ако размислите подобро, ќе се согласите дека можеби има некоја вистина во сето ова.

Научно докажани причини кои објаснуваат зошто постојано се дебелеете

Доколку вежбате и внимавате на вашата исхрана, но сепак постојано се дебелеете, следниве неколку научно докажани причини можеби ќе ви ја откријат мистеријата.

7 скриени причини поради кои се дебелеете

Внимавате на исхраната, постојано вежбате, но сепак вагата покажува некој килограм повеќе?

Какви се последиците од прекумерното консумирање јаткасти плодови?

Јаткастите плодови се многу здрави, но само ако ги консумирате во умерени количини. Во спротивно може да имате несакани последици.
Датум: 13 мар 2016

20 актери кои поминале низ огромни физички трансформации за улога

Големите улоги бараат голема посветеност. Ова се 20-те актери кои поминале низ најневеројатни физички трансформации за нивните улоги.

Откријте зошто сте дебели: Во кој тип спаѓате и како да се ослободите од вишокот килограми?

Научно е докажано дека постојат 6 видови дебелина и сите тие настануваат како резултат на различни причини.
Датум: 22 окт 2015
, Автор:

Еве како да уживате во храната и да ја зачувате вашата линија

Сакате да уживате во сласните залаци, но исто така сакате да го зачувате вашето згодно тело...

Што значи „дебелеење на нервна база“?

Фразата со која често кажуваме што е причината за некој наш проблем со чувствата или состојбата во која се наоѓаме, гласи: „Сè е тоа на нервна база“.

Работи кои ќе ги разберат само девојките кои постојано се дебелеат или слабеат

Некои жени цел живот се крупни и полни, други пак отсекогаш биле слаби, некои слаби се здебелуваат и остануваат дебели, а други ослабуваат и остануваат слаби.

Откријте колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Со помош на Харис-Бенедиктовата формула можете многу лесно да го пресметате тоа...

Како одредени луѓе влијаат врз телесната тежина на жените?

Можеби не сте знаеле, ама овие 4 видови луѓе можат да придонесат при покачувањето на вашата телесна тежина...

5 најчести грешки во кујната поради кои се дебелееме

Начинот на кој ја подготвуваме и конзумираме храната може да биде честа причина за накачување на килограмите или отежнување на процесот на слабеење.
Датум: 03 јул 2014
, Автор:
12