10 катастрофални грешки направени за време на операции

Знаеме дека во медицината нема простор за грешки, но како што ќе откриете во продолжение, грешките се случуваат навистина често.

10 грешки што ги прават скоро сите додека патуваат

Ако не патувате многу често, речиси е невозможно да избегнете некои грешки за време на вашите патувања...

9 грешки при спиењето што ви предизвикуваат темни кругови околу очите

Сите знаеме колку е важен сонот но ретки се луѓето кои спијат доволно. Како што изгледа, ова сепак е наша вина.

Задача само за луѓето кои забележуваат детали: Можете ли да ги најдете сите грешки на сликата?

Обрнете внимание на логиката на нештата што се случуваат на сликата.

Мало потсетување: Грешките ве прават човек!

Никој не очекува од вас да бидете безгрешни, бидејќи тоа никогаш нема да се случи.

Како да ги претворите вашите грешки во лекции?

Погледнете ги 5-те совети кои ќе ви помогнат да ги користите вашите грешки како алатки за подобрување.

Урнебесни Фотошоп грешки на светски позната фотографка: Можете ли да ги забележите?

Станува збор за едно од најпрестижните списанија во светот и за неговата насловна страница.

Дозволено ви е да имате лоши денови дури и тогаш кога сте задоволни од животот

Дури и да не би смениле ништо во животот, и понатаму ќе има денови кога нема да можете да се справите со стресот.

Невестите признаа: 10 грешки на венчавката заради кои најмногу жалиме!

Жените кои веќе ја имале својата венчавка ни открија заради кои работи најмногу жалат, а меѓу најглавните е организирањето на венчавката и желбата за совршенство

7 најчести грешки заради кои вашите омилени колачи не успеваат

Често се случува да го следите рецептот во целост, од чекор до чекор, а после печењето резултатот да биде целосна катастрофа. Еве каде грешите!

Дали и вие ги правите овие грешки за време на менструацијата?

Врме е да ја повториме лекцијата и да се потсетиме на некои работи кои веќе ги знаеме, но не се обидуваме да се придржувме до нив.

3 животни грешки поради кои никогаш не треба да жалите

Можеби вие ги сметате за или пак околината не ги одобрува, но едно е сигурно, тие се тука за ваше добро.