За сите оние кои не уживаат да поминуваат време во кујна: Неколку совети како да го засакате готвењето

Корисно е да знаете да готвите, па можеби е време да се одлучите да ја засакате оваа активност.

Ова е најздравиот начин на готвење: Ќе посакате веднаш да го пробате!

Сочна храна богата со витамини и минерали? Овој начин на готвење го претвара сонот во реалност!

Путер со вино: Неверојатен додаток за повкусни јадења

Виното многу често се користи во подготовката на голем број рецепти, при што им дава еден посебен вкус и мирис.

5 вкусни десерти за вистинските љубители на кафето

Познатите десерти кои веројатно знаете како да ги готвите можат да биде одлично надополнети со нов, неодолив вкус благодарение на кафето.

Жени ги признаваат најсмешните грешки кои ги направиле во кујна

Кујната може да биде многу, многу опасно место.

6 вкусни причини зошто мажите кои знаат да готват се подобри во кревет

Ако не можете да ја поднесете топлината, излезете од кујната.

Сетете се на ова секогаш кога ќе посакате да зготвите храна во микробранова печка

Многупати досега сте слушнале дека треба да се ослободите од микробарновата печка и дека не треба да ја подготвувате храната во неа...

Дали би сакале тие да ви подготват романтична вечера?

Кога станува збор за актуелните трендови на социјалните мрежи, со сигурност може да заклучиме дека со Инстаграм владеат згодните момци.

15 причини зошто секоја домаќинка треба постојано да има во близина чепкалки за заби

Погледнете ги следниве трикови со чепкалки за заби кои ќе ви го олеснат секојдневието...

Трик за подготвување ориз кој ќе ги скрати неговите калории на половина

Во 210 грама бел ориз најчесто има околу 246 калории, додека пак овој метод на готвење ќе ја намали оваа бројка и до 147 калории.

Подготовка на минијатурна храна во минијатурна кујна со помош на минијатурен прибор

Изгледа дека можеме да додадеме нешто ново на листата на специјалитети по која е позната јапонската кујна.