11 летни модни парчиња кои ѝ се потребни на секоја жена

Време е да ги заменете пастелните парчиња облека со нешто што одговара со летната сезона.
Датум: 11 Jul 2017

Направете сами: Слатки идеи за освежување на пролетната облека

Доколку ја сакате модата и „направи сам“ проектите, тогаш за денес ви подготвивме неколку корисни идеи.

Едноставни промени во вашата пролетна гардероба кои треба задолжително да ги направите

Некои брзи и едноставни промени на клучните парчиња во гардероберот може да направат „нова жена“ од вас.

8 лежерни дневни комбинации кои вреди да ги „ископирате“ овој месец

Секое утро се будиме со голем прашалник над главата и очајно бараме решение за тоа што да облечеме тој ден. Можеби овие предлози се дел од решението...

5 причини поради кои вашиот гардеробер е полн со алишта, а сепак немате што да облечете

Време е да се соочите со купот гардероба што само ви зафаќа простор, а не служи за ништо.

Мали трикови кои ќе ви помогнат да ги истакнете вашите облини со помош на облеката

На жените на кои природата не им подарила извонредни облини, постојат неколку модни трикови кои можат да го поправат тоа.

Кое парче облека е задолжително за секој хороскопски знак?

Еве кое парче облека е задолжително во вашиот гардеробер според вашиот хороскопски знак.

Направете сами: Од досадно до шик здолниште за само неколку минути

Направете го старотот, досадно и обично здолниште во ново, освежено и тренди парче за оваа пролет.

Нека „бело од глава до пети“ биде вашиот избор за оваа сезона

Доколку сакате бели дневни комбинации, тогаш оваа сезона ќе можете да ги носите постојано.

Како да ја носите зимската облека и во пролет?

Пролетта е на прагот, а ние веќе започнавме да ја бараме адекватната облека за оваа сезона. Сепак, некои парчиња остануваат уште малку.

Топ 7 трикови за секогаш свежа и миризлива гардероба

Сите ние го сакаме мирисот на свежо испраната облека, но за жал, тој не трае долго.

Топ 5 есенски бои кои оваа сезона мора да ги имате во вашиот шкаф

Доволно ви е само едно парче во следниве нијанси со цел да бидете вистинска есенска девојка во тренд.
12