Забавни и невообичаени: Хулахопки кои создаваат впечаток дека сте тетовирани

Ви се допаѓа идејата за тетоважа, но не сакате да ја имате засекогаш? Тогаш вреди да ги погледнете овие хулахопки!

7 практични совети како веднаш да им се допаднете на луѓето со кои за прв пат се запознавате

Следниве 7 совети можеби ќе ви помогнат да оставите добар впечаток во првите 7 секунди.

6 работи коишто прават да изгледате помалку интелигентни

Вашите постапки понекогаш може да ја предадат вашата интелигенција на начин на којшто и не забележувате.

Применувајте ги овие техники на работното интервју и сигурно ја добивате работата за која сте аплицирале

Често се случува луѓето да добијат шанса за интервју за работа, но исто така за многумина тоа е и последната станица.

Откријте што кажуваат вашите нокти за вашиот карактер

Пронајдете го вашиот стил и дознајте како другите ве проценуваат врз основа на нивната форма, големина и боја...

Астрологијата открива каков е првиот впечаток што им го оставате на мажите

Каков е првиот впечаток кој вашиот знак го остава кај мажите? А што може да биде најлошото кое следува потоа?

Восхитете ги неговите родители: 10 совети кои ќе ви помогнат да оставите одличен впечаток

Ова е голем чекор. Никој не е самоуверен и во најдобро расположение, но тоа не значи дека сѐ е дозволено.
Датум: 23 Oct 2014

Како да оставите добар прв впечаток за само 9 секунди?

На повеќето луѓе им е важно што мислат другите за нив. Ако и вам ви е грижа каков впечаток ќе оставите во одредени ситуации, научете како се прави тоа.
Датум: 26 Aug 2014
, Автор:

5 модни комбинации за првиот состанок и впечатокот кој со нив го оставате

Сѐ што ќе облечете зборува во ваше име и открива што очекувате од состанокот.
Датум: 18 Jun 2014
, Автор:

Трикови за подобра комуникација при запознавање нови луѓе

Секогаш е добро да целите кон подобрување на комуникациските вештини. Тоа ќе ви помогне во градење на подобри врски со луѓето, но и во животот воопшто.
Датум: 01 Apr 2014

Контакт со очи: Совладување на вештината за гледање на луѓето во очи

Доколку, поради лични или професионални потреби сте имале можност да го изучувате говорот на телото, сигурно ви е позната важноста и значењето на контактот со очи.
Датум: 19 Mar 2014
, Автор:

Тест: Каква личност сте и како другите гледаат на вас?

Направете го овој интересен и забавен тест кој го открива вашиот карактер, како и перцепцијата што другите ја имаат за вас.
Датум: 26 Feb 2014
, Автор:
12