Моќни цитати од Јода што ќе ви помогнат да ги преживеете мрачните времиња

Можеби си мислите дека неколку цитати нема да ви помогнат, но никогаш не ја потценувајте моќта на инспиративните зборови.

Филм: Роуг 1: Приказна од Војна на Ѕвездите (Rogue One: A Star Wars Story)

Бунтовничката алијанса прави ризичен чекор во обид да ги украде плановите за Ѕвездата на смртта, со тоа започнувајќи ја епската сага што следува

Филм: Војна на ѕвездите: Силата се буди (Star Wars: The Force Awakens)

Борбата помеѓу светлата и темната страна продолжува: Реј – новиот Лук Скајвокер против Кајло Рен – новиот Дарт Вејдер.

5 причини зошто „Војна на ѕвездите“ е многу подобар серијал од „Ѕвездени патеки“

Веројатно ова е најспорната дебата во светот на гиковите: Која е супериорната вселенска опера, „Војна на ѕвездите“ или „Ѕвездени патеки“?
Датум: 14 дек 2015

Планетарни чаши за пиење ги прикажуваат познатите планети од „Војна на ѕвездите“

Разбудете ја вашата темна страна или прославете ги празниците што доаѓаат во џедај стил со официјалните чаши на „Војна на ѕвездите“.

Кул стругалка за отстранување снег од шофершајбна

Креативен изум кој ќе ви ги заштити рацете од студенилото.
Датум: 20 дек 2012
, Автор:

Уникатни цртежи – спој на ликовите од Дизни и „Војна на ѕвездите“

Нејтан Бојд одлично ги прилагодил во едно улогите на овие две сосема различни приказни.