Викенд уживанција: Најдобри начини на кои можете да го поминете претстојниот викенд!

Ако досега немате измислено сопствен рецепт за преживување на досадата и мрзливоста, тогаш испробајте го оној што ви го нудиме ние.

Бидете поразлични овој викенд: 9 модни комбинации кои вреди да ги испробате

Овој викенд подетално погледнете во плакарот и експериментирајте со вашата облека.

Досадно ви е? Еве неколку работи што можете да ги правите овој викенд!

Со овие активности брзо ќе ви исчезне досадата и ќе се чувствувате многу подобро.

Зошто треба добро да се наспиете за време на викендите?

По напорната работа во текот на неделата, сите чекаат да дојде викендот за да се одморат.

Неколку причини зошто останувањето дома е подобра идеја од излегувањето

Токму поради овие причини, понекогаш останувањето дома е вистинскиот избор.

Зошто секој викенд треба да биде продолжен?

Нема сомнеж дека продолжените викенди прават да се чувствуваме подобро, но дали сте знаеле дека тие се исто така добри за нашето здравје?

5 начини како да направите викендот да ви изгледа подолг

Викендот е време кога треба да се одморите од напорната работна недела. Искористете го правилно!

Топ 5 предлози за овој викенд: Супер забава во која ќе уживате сами!

„Напишете“ сценарио за вистински викенд со уживања и секако не заборавајте: Вие ја играте главната улога.

Пролетни модни комбинации кои мора да ги испробате уште овој викенд!

Доколку во текот на работната недела сте носеле монотони комбинации, тогаш викендот е вистинското време за впечатливи комбинации во кои ќе изгледате модерно.

6 работи кои успешните луѓе ги прават за време на викендот

Викендот никогаш не треба да се поминува залудно.

Мрзливите викенди се полоши за вашето здравје отколку целата работна недела

Едно ново истражување ни открива дека седењето цел викенд на каучот може да биде полошо за вашата тежина од работењето во седечка позиција цела недела.
Датум: 13 мар 2016

13 различни начини на кои девојките кои се постојано сингл го поминуваат својот викенд

Ако веќе некое време сте сингл, тогаш сигурно веќе сте развиле одредени рутини кога станува збор за викендот.