Кулинарски дуели на познатите личности во големото Веро шоу

Познати личности од земјава ќе ги демонстрираат своите кулинарски вештини и ќе се натпреваруваат во готвење во големото тридневно Веро шоу.
Датум: 04 окт 2017
, Автор:

Вино фест 2017: Празник на квалитетно вино и атрактивна музика за сечиј вкус

Квалитетно вино од македонските винарници по промотивни цени, одлична домашна и интернационална музика и многу забава ги очекува посетителите на најочекуваниот настан Вино фест 2017, кој ќе се одржува од 14 до 18 јуни на отворениот паркинг пред Веро центар.
Датум: 12 јун 2017
, Автор:

Повеќе од 50.000 потрошувачи ги користат поволностите на Веро картичката за лојалност

Веро картичката е подарок за лојалните потрошувачи кои преку неа добиваат ексклузивни понуди и поволности, но и пониски сметки.
Датум: 18 мај 2017
, Автор:

Бетмен и Спајдермен им делеа коледарски пакетчиња на дечињата на Детската клиника

Бетмен, Спајдермен, Капетан Америка, Маша и Медо денеска ги изненадија дечињата кои престојуваат на Клиниката за детски болести во Скопје за да им го честитаат Коледе.
Датум: 05 јан 2017
, Автор:

Над 60.000 посетители во Веро центар за време на „Деновите на Италија“

Професионални готвачи од Италија изминатиот викенд во Веро за потрошувачите приготвуваа храна според традиционални италијански рецепти, која потоа можеше да се дегустира.
Датум: 30 ное 2016
, Автор:

Утре се отвора Веро супермаркет во Кисела Вода

На големо задоволство на жителите на скопската населба Кисела Вода, утре, сабота, 12 април, на булевар Борис Трајковски (поранешна Првомајска) на просторот на некогашните магацини на Жито Лукс, во непосредна близина на просториите на општината Кисела Вода, ќе се отвори нов Веро Суперм
Датум: 11 апр 2014
, Автор: