Велигденска еуфорија: Вкусни гнезда од кокос

Вкусна и уникатна велигденска декорација!

Велигденско кафе кое ќе ве врати назад во детството

Незаборавен вкус кој наликува на чоколадните зајчиња кои ги обожававте во детството

Велигденски декорации: Како да ги бојадисате јајцата со природни бои?

Доколку сакате нешто креативно и автентично за престојните Велигденски празници, тогаш одлучете се за природните бои за јајца.

4 салати со варени јајца кои добро ќе ве најадат

Јајцата се извонредна храна која треба почесто да се консумира. Еве четири интересни начини да приготвите вкусен оброк со нив и уште почесто да ги имате на вашето мени.

Велигденски капкејк колачи во форма на птичје гнездо

Совршен десерт за велигденските празници...

Најинтересните и најубави велигденски прослави ширум светот

Секоја земја има свој, уникатен начин на кој го празнува овој ден. Следниве земји ги имаат едни од најуникатните прослави.

Неверојатно креативни идеи за декорација на велигденските јајца

Не постои правилен начин на кој можете да ги декорирате вашите велигденски јајца, бидејќи различни култури ширум светот пронашле илјадници начини на кои можат да уживаат во оваа античка традиција.

Разиграни велигденски предлози за уште попразнична атмосфера

Велигденските празници се пред нас и на сите ни се добредојдени нови идеи за празнично декорирање. Проследете ги нашите предлози.
Датум: 04 апр 2015

3 чоколадни празнични десерти

Овој Велигден израдувајте го целото семејство со некој од овие 3 вкусни чоколадни десерти.
Датум: 18 апр 2014
, Автор:

Оваа година вапсајте ги јајцата со природни бои

Вапсувањето на јајцата е интересна традиција, која оваа година можете да ја направите уште позабавна.
Датум: 17 апр 2014
, Автор:

Ренесанса на душата

Нова шанса, нов почеток, повторно раѓање. Ден кога те обзема сета светост и кога се ежиш од биењето на камбаните или кога Џокси ја пее „На Велигден“...
Датум: 05 мај 2013
, Автор:
12