Дознајте дали вашата љубовна врска е успешна за само 60 секунди!

Обидете се со оваа кратка терапија која ќе ви помогне да се сетите на тоа колку е всушност успешна вашата врска.

Што ќе се случи ако секој ден во текот на 1 месец правите по 10 склекови?

Доколку вметнете склекови во вашата секојдневна фитнес рутина, немојте да се изненадите доколку ги забележите следниве 5 промени. 

Едноставна утринска вежба од 5 минути која ќе ви го промени животот

Оваа кратка вежба ќе ви помогне успешно да се справите со претстојниот ден.

Едноставна вежба која ќе ви помогне да ги урамнотежите вашите мисли кога се чувствувате депресивно

Важно е да го урамнотежите вашиот ум, така што нема да ѝ дозволите на негативноста да доминира со вашето размислување.

2 магични збора кои ќе ја спречат секоја караница

Постои една едноставна вежба која ќе ја олади и најжестоката караница.

3 мрзливи начини на „вежбање“ кои можат да ви ја подобрат фигурата

Избегнувањето на физичките активности или нивното нередовно практикување може да предизвика чувство на вина.

Едноминутна вежба за затегнување на целото тело

Оваа едноминутна вежба за целото тело е одлична и многу корисна затоа што ги активира сите мускули во телото, се изведува без паузи и многу лесно можете да ја вметнете во вашиот пренатрупан дневен распоред.

Подгответе се за летото: Вежба без движење која го обликува телото за 28 дена

Посветете ѝ 5 минути дневно и ќе бидете изненадени од резултатите.

Пробајте ја оваа нова рутина на вежбање која трае само 12 минути

Oваа вежба е соодветна за сите, без разлика на годините.

Подгответе се за летниот одмор: Едноставна 10-минутна вежба за совршено обликувано тело

За само неколку месеци вие ќе имате одлично тело кое со гордост ќе го покажете во бикини на плажа...

10-минутна вежба која ќе го подобри лошото држење на телото

Лошото држење на телото не е убава глетка и со тек на време може да започне да ве исцрпува.

3-минутна вежба која ќе ви го подобри држењето на телото

Тоа што многу луѓе не го разбираат е дека исправеното седење е всушност лошо за вас, најмногу затоа што предизвикува многу стрес на вашиот ‘рбет.