Што е тоа духовно будење? 10 главни знаци дека сте го откриле вашиот духовен пат

Ако сте доживеале духовно будење, тоа значи дека сте станале свесни за лагите и илузиите на овој свет.

Како секое утро да се будите смирени и полни со енергија?

Која е првата мисла што ви поминува низ глава кога ќе се разбудите наутро?

Будењето во исто време секоја ноќ открива многу за вашето здравје

Сте се запрашале ли зошто вашето тело одеднаш одлучува да се буди во одреден час? Ова секако не е добар знак.

Целиот ваш живот зависи од првиот час по будењето: Што треба да правите во овие 60 минути?

Луиз Хеј тврди дека првиот час после будењето е најважен и дека од него зависи како ќе го поминеме остатокот од денот.

Што ќе се случи ако секое утро почнете да станувате 2 часа порано?

Повеќето утра стануваме набрзина од нашите кревети, се миеме и тушираме, се облекуваме и излегуваме.

Зошто нашите тела мразат да се будат рано наутро?

Истражувањата покажале дека раниот почеток на денот може да биде штетен по здравјето на луѓето.

Зошто пролетта е совршено годишно време за да започнете нова љубовна врска?

Позитивна енергија предизвикана од пролетното будење, создава потреба да се направи нов почеток и тие убави емоции да се споделат со некој кој нема да биде само пријател.

3 утрински навики кои ќе ви го разубават денот

Рутината е секогаш добредојдена кога ви е потребна малку организација во вашиот живот.

5 навики на жените кои никогаш не доцнат

Присвојте ги овие навики и станете личност која е секогаш на време.

4 знаци дека имате целосно разбудена душа

Доколку го преземете ризикот да ја разбудите вашата душа, вие ќе искусите многу повеќе среќа, вистина, убавина и мудрост.

Дали правилно го пиете вашето кафе?

Научниците објаснуваат дека утринското пиење кафе не е најефикасен начин на консумирање...