Научно докажано: Мажите живеат подолго ако се венчаат со интелигентна жена!

Најновите истражувања покажале дека жената со голема интелигенција и остар ум може да му го продолжи животот на мажот.

17 едноставни начини да бидете подобар сопруг и да го подобрите вашиот брак

Нема упатство за тоа како да бидете маж, ниту пак за тоа како да бидете добар сопруг. Па, што е потребно за да бидете добар сопруг и да имате среќен брак?

7 жени споделуваат како бракот (не) им ја променил врската со партнерот

Денес, повеќето парови живеат заедно долго пред бракот. Па, ова го поставува прашањето: Колку всушност бракот ја менува врската?

Лута исповед на една мајка на која ѝ дошло преку глава од мажите кои не помагаат низ дома

Статусот предизвикал лавина од коментари, најчесто од жени, кои исто така биле фрустрирани поради неодговорното однесување на нивните сопрузи.

12 знаци дека таа е жената со која треба да се ожените

Можеби мислите дека сте ја нашле совршената девојка, но како да бидете сигурни? Дали воопшто можете да бидете сигурни за нешто такво?

Што може да открие користењето на мобилниот за вашиот брак?

Нашите навики за користење на мобилниот и содржините кои се сместени во него откриваат каков е нашиот брачен однос.

Организаторите на свадби откриваат: 3 знаци дека бракот нема да трае долго

Организаторите на свадби тврдат дека за некои парови јасно е дека ќе се разведат уште пред да се венчаат.

Неверојатната приказна на пар кој е 61 година во брак

Дознајте која е тајната за љубов која трае според овој пар со неверојатна љубовна приказна.

Девојки, бидете подготвени: 10 знаци дека тој сака да ве запроси

Девојки, еве како се однесува момчето кое се подготвува да ви предложи брак.

Ова го прават само жените кои се навистина среќни во бракот

Среќната жена е насмеана, опуштена и едноставно блеска, без разлика дали е во друштво на својот сопруг или не.

Искрено писмо од една сопруга: 12 заклучоци до кои дојдов после 12 години брак!

Сите се среќни кога влегуваат во брак, но што се случува после венчавката?

Научно докажано: Која е магичната формула за успешна љубовна врска?

Разликата помеѓу среќните и несреќните парови е рамнотежата помеѓу позитивните и негативните интеракции за време на конфликтот.