Свила, чипка, декупаж: Интересни идеи за бојадисување и украсување на велигденските јајца

Ова се неколку техники за бојадисување и украсување со чија помош ќе имате најуникатни и најоригинални велигденски јајца.

Нов тренд кој со сигурност го очекувавте: Кафеава коса прошарена со океанско сини прамени

На крајот од годината боите во нашата коса пополека се смируваат, но и понатаму го задржуваат оној „откачен“ шарм. Па, за каков тренд всушност се работи?

Време е за мала промена: Овие бои за коса ќе бидат ХИТ зимава

Доколку сакате да ги испробате сите трендови од новата сезона, еве една нова домашна задача – променете ја бојата на косата.

Што може да се случи ако престанете да ја бојадисувате косата?

Бојадисување на коренот, осветлување, затемнување... Има различни начини на кои можеме да ја смениме природната боја на косата.

Дали сте сигурни дека сакате да ја бојадисате косата?

Можеби лесно паѓате во искушение да ја фарбате вашата коса, но дали ги знаете овие 10 важни работи?

Велигденски декорации: Како да ги бојадисате јајцата со природни бои?

Доколку сакате нешто креативно и автентично за престојните Велигденски празници, тогаш одлучете се за природните бои за јајца.

За русокосите: Како кечапот може да ја спаси вашата боја на коса?

Доколку сте русокоса најверојатно се мачите со жолтеникавите и портокалови тонови. А верувале или не кечапот може да го реши тој проблем!

Дали косата со тексас боја е новиот бјути тренд?

Девојките ширум светот сосема „полудеа“ за овој нов тренд на бојадисување на косата.

Какви прамени најдобро одговараат на вашата коса? Детален водич за совршен избор!

Кога ќе се избере вистинската нијанса за бојадисување прамени, тоа носи големи благодати за вашиот целосен изглед.

„LAYAGE“ – Новиот тренд на бојадисување на косата кој ќе го обожаваме во 2016-та година!

Во 2016-та година главниот тренд во бојадисувањето на косата ќе подразбира нејзино сенчење во природни нијанси!

Отсега вашата коса ќе може да свети кога е темно!

Компанијата за козметика, мода и нега на коса „Manic Panic“ произведе неколку бои за коса кои светат во темница.
12