Узбекистански народен рецепт против гастритис

Гастритисот е многу честа појава, која започнува со болки во горниот дел од стомакот, проследени со мачнини и киселини.

9 работи кои не сте знаеле дека можат да ви ги намалат менструалните болки

Она што сите го забораваат е дека постојат голем број природни начини кои се навистина ефикасни и можат да помогнат во случај на менструални болки.

Кафето и лимонот ги лечат овие здравствени проблеми побрзо и од лековите наменети за нив

Здравствените проблеми како што се главоболката, мачнината, болките во желудникот и дијарејата не можат да се сместат во категоријата болести, но без сомнение се многу непријатни за организмот.

Осум намирници коишто со сигурност ќе ви ја ублажат болката во грлото

Овие лесно достапни намирници може да бидат ваш сојузник во борбата против болките во грлото.

Застанете пред огледало и погледнете се: Обликот на телото може да предвиди идни проблеми

Кога се набљудува од профил, обликот на телото кај жените може да открие дали во иднина ќе имаат проблеми со вратот или грбот.

И најсилните плачат: 7 видови најлоши болки кои човечкото тело може да ги издржи

Болката е всушност субјективно чувство, бидејќи секој од нас има различен праг на толеранција, но овие 7 видови болки се најсилните кои еден човек може да ги почувствува.

Најефикасната природна помош: Што да направите кога ве болат зглобовите?

5 природни начини на кои можете брзо и лесно да се изборите со болката во зглобовите...

15 нешта кои само најголемите хипохондрици ќе ги разберат

Не е лесно да се биде хипохондрик, но од друга страна пак, никој не го цени животот повеќе од нив.

Отстранете ги болките во грбот за само 60 секунди

Доколку и вие страдате од овие болки, со помош на следниве вежби ќе можете да го опуштите телото и да го намалите чувството на притисок.

10 знаци дека на вашето тело му е потребно железо

Голем број луѓе патат од недостаток на железо во организмот, а најмногу се погодени оние кои живеат активно и брзо.

Лековита напивка за нервозни црева

Оваа комбинација од чаеви со ленено семе ќе ви помогне инстантно да ги смирите вашите нервозни црева.

Благотворна облога за лекување на болката во коските и зглобовите

Рецептот е многу едноставен, а состојките веројатно веќе ги имате дома. Болките би требало да исчезнат многу брзо, а облогата треба да се подготви и стави навечер пред спиење.
Датум: 18 сеп 2014
, Автор:
12