Запознајте ја Јана, мачката со две бои на лицето кои се рамномерно распоредени

Кој не би можел да го сака ова невообичаено и симпатично лице?

Знаете ли како розовата боја станала карактеристична за девојчињата, а сината за момчињата?

Овој тренд е останат и до ден денес, иако постои и побарувачка за неутрална боја на облека.

5 лесни бјути трикови кои ќе направат во истиот момент да се почувствувате подобро

Дали претпоставувате кои бои се важни за подобрување на вашето расположение?

9 модни комбинации на бои што можете да ги носите за време на празниците

Бидете поразлични од останатите така што ќе искористите некои од овие освежувачки комбинации за вашиот изглед.

5 бои на сенки за очи што не би требало да ги користите

Кога станува збор за сенката за очи, постојат неколку бои кои би требалo дa избегнувате да ги нанесувате на вашите очни капаци.

3 прекрасни бои кои ќе ви дадат софистициран изглед

Професионалните стилисти советуваат дека со следниве 3 бои никогаш нема да можете да погрешите.

Избегнувајте ги овие бои и направете го вашиот дом пријатно место за живеење

Боите имаат големо влијание на тоа како ќе се чувствувате!

6 совршени комбинации на бои што ќе го подобрат вашиот есенски стил

Есента со себе носи топли, потемни нијанси кои нашиот стил го прват отмен и посериозен. Еве како можете да ги комбинирате и да ги вклопите во вашиот стил.

Изобилство од раскош и перфекција: 7 бои што ќе ги обожаваме оваа есен!

Есента сама по себе асоцира на одреден тип бои, а тоа се оние потемните, поладни бои.

Само за храбри девојки: Скриено виножито во косата е најновиот моден тренд!

Оваа „подмолна“ техника на фарбање подразбира живи бои на виножито под вашата природна коса, што значи дека сами можете да одберете кога ќе ја покажете фризурата.

Маскарите во боја се вистински моден хит оваа сезона: Одберете ја идеалната за вашите очи

Немојте да заборавате на шарениот свет на маскарата, бидејќи токму сега е вистинското време да почнете да ја користите неговата разновидна палета на бои.