7 неверојатни работи што му се случуваат на вашето тело кога за прв пат ќе бакнете некого

Постојат многу хормони, хемикалии и биолошки фактори од кои зависи колку ќе биде добар првиот бакнеж.

10 изненадувачки факти за бакнувањето кои сигурно не сте ги знаеле

Бакнувањето е едно од најинтимните нешта кои двајца луѓе може да ги прават.

Науката открива: Зошто се бакнуваме за да покажеме љубов?

Бакнувањето не служи само за покажување љубов.

Водич за бакнување од 1940 година што и денес е интересно релевантен

Како што изгледа, има правилен и погрешен начин на бакнување.

Сте имале лошо искуство со бакнувањето? 10 грешки кои водат до лош бакнеж

Колку повеќе вежбате толку повеќе ќе ја усовршите вашата техника, но внимавајте да не ги правите следниве 10 грешки кога се бакнувате...

6 необични работи кои му се случуваат на вашето тело кога се бакнувате

Ако почнете да анализирате како всушност се одвива бакнувањето, целиот процес би можел да стане по малку одбивен и чуден.

Како се бакнуваат хороскопските знаци?

Дознајте како ѕвездите влијаат на вашиот стил на бакнување, која техника најмногу ви одговора, но и кој хороскопски знак најдобро се бакнува.

Науката ја открива вистинската причина поради која се бакнуваме со затворени очи

Не прашувајте се повеќе и подгответе се да уживате во бакнежот.

12 големи грешки во бакнувањето кои можат да го уништат расположението

Бакнежот е прекрасно искуство, момент кој ве зближува со вашиот љубовник и прави да уживате во сензуалната врска.
Датум: 03 фев 2016

10 проблеми на девојките кои постојано носат црвен кармин

Црвениот кармин е благослов, но и проклетство.

Девојки, бегајте со време: 13 знаци дека не го бива помеѓу чаршафите

Бегајте. Бегајте брзо и што е можно подалеку. Подоцна ќе ни се заблагодарите.

9 доволно добри причини зошто треба да спиете со него

Затоа што е бог на сексот и знаете дека неверојатно ќе си поминете со него...