Неколку докази дека апостолките можат да бидат најопасните летни обувки

Eкспертите предупредуваат дека постојат оправдани причини зошто би требало да престанете да ги носите апостолките.

Чевлите и опасностите: Обувки кои треба да ги избегнувате

Плускавците, задебелувањето кое се појавува на петите (курје око), внатрешните нокти и повредените глуждови се само дел од болните последици предизвикани од обувките кои толку многу ги сакате, но кои вашите стапала не ги поднесуваат.

Кои се најсоодветните обувки за долгиот летен фустан?

Нема ништо поубаво од долг, удобен, лелеав фустан во лето. И додека се уште се сомневате како да го искомбинирате, ви даваме неколку предлози за најсоодветните обувки. Да, не, можеби? Погледнете и самите.
Датум: 28 May 2014

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.
Датум: 04 May 2014

Направете сами: апостолки со бисерчиња

Уникатни апостолки во само неколку чекори

Направете сами: Уникатни апостолки

Овие апостолки може да ве чинат само 200 денари, а да ви потрошат околу половина час од вашата „креативна зона“.
Датум: 10 Jun 2013
, Автор: