Симнете ги најдобрите апликации од 2016-та година, што ќе ви ја направат 2017-та уште подобра

Годишната листа за најдобрите апликации е веќе готова, па доколку сѐ уште ги немате овие на вашиот телефон, тогаш со сигурност треба да направите место за нив.

9 причини зошто батеријата на вашиот телефон се троши премногу брзо

Без разлика каков паметен телефон имате, сигурно и вам ви е познат проблемот со брзото трошење на батеријата.

Единствените 4 апликации за фотографии што ви се потребни на вашиот смартфон

Ви ги издвојуваме најпотребните 4 апликации со чија помош можете да ги опфатите сите аспекти на фотографирањето, од нивната обработка, па сè до начинот за печатење...

7 корисни апликации кои не сте знаеле дека ви требаат

Има толку многу корисни апликации што се достапни и навистина е тешко да знаете што навистина ќе ви треба.

Најдобрите бесплатни апликации за виртуелна реалност

Забавните и интересни искуства во виртуелната реалност се многу подостапни отколку што мислат многу луѓе, а сѐ што ви треба е смартфон и неколку бесплатни апликации.
Датум: 18 мар 2016

Ова се најдобрите мобилни апликации за 2015 година

Во продолжение погледнете ги петте најдобри апликации за Андроид и iOS.
Датум: 03 јан 2016

Апликации кои ќе ви го олеснат семејниот живот

Во семејството никогаш не е лесно да внимавате на сѐ, но доколку во вашиот џеб имате смартфон тогаш имате и ваш личен асистент.
Датум: 21 дек 2015

Секси е да се биде паметен: 9 апликации кои ќе го раздрмаат вашиот мозок

Исто како што на физичкото тело му треба постојано вежбање, така и мозокот заслужува дневни вежби за да ви ја подобри меморијата и когнитивните способности.

5 апликации кои ќе ги разубават вашите фотографии

Покрај добрата камера, вам исто така ви е потребна и соодветна апликација која ќе ги трансформира вашите фотографии во мали совршенства.

6 мобилни апликации кои ви се неопходни кога патувате

Подобрете си ја ефикасноста и олеснете си го планирањето на вашето следно патување со помош на овие 6 моќни апликации.

Колажите никогаш не изгледале поубаво: Апликации кои ќе ги разубават вашите Инстаграм фотки

Скоро сите Инстаграм корисници делат една заедничка дилема – од една страна, секој ден имаат толку многу фотографии за споделување, а од друга страна не сакаат претерано да им досаѓаат на своите следачи. Решението е во фотоколажите.
Датум: 11 јун 2015
, Автор: