Акни кај возрасните луѓе: Како да се борите против нив?

Следуваат неколку занимливи совети кои ги предлагаат дерматолозите, а кои може да ви помогнат во намалувањето на акните,

Викторија Бекам советува: Победете ги мозолчињата со помош на овој прехранбен производ

Кога ќе го погледнете лицето на Викторија Бекам денес, тешко ќе ви биде да си замислите дека популарната британска модна креаторка долго време се борела против мозолчињата и акните.

Истражувањата покажуваат: Акните можат да бидат и корисни!

Конечно една добра вест за оние кои се соочуваат со акни.

Како да се справите со акните на грбот?

Акните се секогаш здодевни, без разлика во каква форма се појавуваат.

Домашен пилинг кој ги чисти белите пори и маснотиите од лицето

Белите пори на лицето се многу распространет проблем кај луѓето, независно од годините.

5 места на кои не нанесувате течен коректор, а би требало

Во вашиот несесер задолжително би требало да имате еден светол, течен коректор.

Како правилно да го нашминкатe проблематичното лице со акни?

Откријте неколку трикови со чија помош ќе успеете да ги сокриете неправилностите на лицето.

Кожата открива здравствени проблеми: 6 симптоми кои не треба да ги занемарите

Кожата е најголемиот орган во телото, а ние често не сме свесни колку таа всушност може да ни помогне во откривањето на некои здравствени проблеми.

3 типови лице: Мали промени кои откриваат што се случува со вашето тело

Ако сте забележале дека кожата ви е безживотна или дека на лицето ви се појавиле акни, време е за промена.

Главоболки, грчеви, кршливи нокти и коса: Симптоми за недостаток на витамини и минерали

Ова се најчестите симптоми кои укажуваат на недостаток на витамини и минерали во вашето тело.

Совети за нега на кожата во текот на менструалниот циклус

Жените многу добро знаат како изгледа нивната кожа пред, во текот и после менструалниот циклус.