Занимливости

Оваа жена се тетовирала цели 7 часа, но со добра причина!

Моли Ортвајн е 47-годишна жена која го победила ракот на дојките. Како и кај многу други пациенти, операцијата ѝ оставила лузни кои секојдневно ја потсетувале на болното искуство.
Датум: 20 Aug 2014
, Автор:

Живот

7 пријателки кои ѝ се потребни на секоја жена

Постојат многу различни пријатели кои сме ги запознале на разни начини: пријатели од основно, од средно, од факултет, од работа, од забави и сл. Ова се 7-те вида пријателки кои ѝ се потребни на секоја жена.
Датум: 20 Aug 2014
, Автор:

Музика

Девојка со ангелски глас ја пее песната „All of Me“

Лусијана Зогби има прекрасен ангелски глас, но она што е уште поинтересно е што таа малку наликува на принцезата Јасмина од анимираниот филм Аладин...

Прекрасен кавер со чашка на песната „Royals“

Сара Стоун по низа грешки и неуспешни обиди, успеала да направи еден од најдобрите кавери кои некогаш сте ги слушнале за песната „Royals“.